موج
کدخبر : ۳۲۵۱۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325196

لاهوتی در صحن علنی:

نماینده مردم لنگرود گفت: شیوع ویروس کرونا موجب تشدید رکود تورمی شد بنابراین منابعی لازم است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس 200 تا 300 هزار میلیارد تومان منابع برای مدیریت فضای فعلی کشور باید تخصیص داده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار داشت: خوشبختانه امروز وضعیت بحرانی استان گیلان با اقدامات انجام گرفته تا حدودی بهبود یافته و 50 تا 60 تخت بیمارستانی خالی است. دولت، ارتش و سپاه و کادر درمانی تلاش بسیاری کردند که باید از آن ها قدردانی شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد نایب رئیس مجلس مبنی بر حضور نمایندگان در مجلس برای تشکیل جلسات صحن علنی طی 2 یا 3 هفته آینده، افزود: نمایندگان آمادگی دارند تا در مجلس بمانند اما باید مشخص شود که برنامه مجلس تا 3 هفته آینده چیست و چگونه می تواند به شرایط کنونی کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه در شرایط رکود تورمی قرار داریم، تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا موجب تشدید رکود تورمی شد بنابراین منابعی لازم است که طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس 200 تا 300 هزار میلیارد تومان منابع برای مدیریت فضای فعلی کشور باید تخصیص داده شود.

لاهوتی یادآور شد: دولت پیشنهاد داده 75 هزار میلیارد را از کاهش ذخیره سوخت می توان تامین کرد اما این خلاف قانون پولی و بانکی است بنابراین مجلس باید مشکل را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه 100 هزار میلیارد تومان با توجه به شرایط کشور در امسال کسری بودجه خواهیم داشت، گفت: در بودجه برای فروش نفت پیش بینی هایی شده اما شرایط فعلی صادرات فروش نفت را با مشکل مواجه کرده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: در مجموع باید مشخص شود که مدیریت فضای کنونی به طور کامل به دولت باید سپرده شود یا مجلس نیز می تواند نقش آفرینی کند و در تصمیم گیری ها سهیم باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها