موج

سردار دهقان در مسجد شهدا:

سردار دهقان گفت: یک انتقام تاریخی باید از امریکا گرفته شود به گونه ای که همه جنایات آنها را جبران کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا  در مراسم گرامیداشت شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی که شامگاه دوشنبه 16 دی در مسجد شهدا برگزار شد، گفت: امروز اگر کسی در جامعه ما و یا امروز جهان سیاست به وقایعی که در حال رخ دادن است بدون پیش داوری به تحلیل بپردازد حتما این جمع بندی را خواهد داشت که آمریکایی ها از اولین روز پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال براندازی آن بودند.

وی ادامه داد: بحث تغییر رفتاری را که دشمنان مطرح می کنند چیزی جز براندازی نظام نیست، آنها با پوسته نظام مشکلی ندارند بلکه با ماهیت جمهوری اسلامی ایران که دقیقا نفی نظام سلطه است مشکل دارند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها با ما جنگ هویتی دارند؛ ادامه داد:  نظام سلطه هیچ هدفی جز مقابله با ما و  براندازی نظام ندارد لذا شهید سلیمانی در به شکست کشیدن  برنامه ریزی های نظام سلطه و اهداف آنها نقش زیادی داشت.

دهقان تصریح کرد: غربی ها برای براندازی این نظام هزینه های زیادی را صرف کردند و گروه های تروریستی از جمله طالبان، القاعده و داعش را به وجود آوردند تا با انقلاب اسلامی از یک منظر بعنوان یک مکتب و از منظر دیگر بعنوان نظام سیاسی و حوزه نفوذی که دارد.، مقابله کنند.

وزیر دفاع سابق گفت: حتی در مقاطعی به بهانه جنگ با طالبان افغانستان را اشغال کردند و همچنین برای جنگ با داعش سوریه و عراق را اشغال کردند لذا با این اقدامات  به دنبال اثبات حضور معنوی و اعتماد خود در منطقه بودند.

دهقان با بیان اینکه سپهبد سلیمانی توانست برنامه غربی ها را در منطقه شکست دهد، گفت: هر جنایتی که تا امروز توسط آمریکا انجام شده هدفی جز کسب امنیت برای رژیم صهیونیستی نبوده است.

 وی با اشاره به تصویب قانون خروج نیروهای آمریکایی از عراق توسط پارلمان این کشور، گفت: اگر در شرایط عادی قرار بود که پارلمان عراق این قانون را  به تصویب رساند،  امکان نداشت این اتفاق بیفتد لذا آمریکایی ها هم تصور این را نمی کردند که عراق چنین قانونی را تصویب کند.

وزیر سابق دفاع تصریح کرد: آمریکا هیچ گاه امنیت و آرامش هیچ کشوری را نخواسته و امروز تمام مردم منطقه به این موضوع پی برده اند.

دهقان ضمن انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: اگر ترامپ بخواهد قانون، منطق و عقلانیت را بر تصمیم خود تحمیل کند، باید بپذیرد که یک جنایتکار جنگی است و باید در محکمه مربوطه محاکمه شود.

وی تصریح کرد: باید انتقام سختی از آمریکا گرفت به گونه ای که این انتقام تمام جنایت هایی را که در حق ایران و کشورهای منطقه انجام داده است را جبران کند. 

مشاور فرماندهی کل قوا افزود: بعد از شهادت سپهبد سلیمانی همه کسانی که نظام سیاسی آمریکا را به دوش می کشند دیگر نباید احساس امنیت کنند لذا شهادت سپهبد سلیمانی کابوسی برای ترامپ و همه کاخ سفید نشینان خواهد بود.

دهقان با اشاره به حضور مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی،  خاطر نشان کرد: تنها در مراسم رحلت امام(ره) شاهد حضور میلیونی مردم بودیم  و تاکنون چنین جمعیت عظیم، یکپارچه و فارغ از جناح بندی های سیاسی را ندیده بودیم.

وی افزود: ملت ایران امروز با حضور خود یکپارچگی و وحدت خود را بار دیگر به رخ دشمنان کشیدند لذا شهادت سپهبد سلیمانی موجب انسجام بیشتر میان ایران و محور مقاومت گردید.

مشاور فرماندهی کل قوا  تصریح کرد: آمریکایی ها به دنبال براندازی مقاومت بودند که برعکس آن اتفاق افتاد و امروز مقاومت با توان بیشتری وارد مبارزه با دشمنان شده است.

 دهقان افزود: در مکتبی که توسط شهید سلیمانی ایجاد شده فرماندهان بسیاری وجود دارند که راه ایشان را در مبارزه با ظلم و ستم ادامه خواهند داد.

وی گفت: امروز وحشت در ذهن همه کسانی که در ترور شهید سلیمانی شریک بودند زیاد است و یقینا به جنایات آنها پاسخ سختی داده خواهد شد.

مشاور فرماندهی کل قوا در پیان خاطرنشان کرد: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به جنایت آمریکا قاطع، تعیین کننده، بازدارنده و حتما با تدبیر خواهد بود که زمان زیادی نخواهد برد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها