موج
کدخبر : ۲۷۷۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277381

واعظی در حاشیه جلسه دولت:

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: با توجه به سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه مذاکرات ادامه می‌یابد، ایران از برجام خارج نشده است و ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص موضع ایران در قبال احتمال به نتیجه نرسیدن اقداماتش در خصوص حفظ برجام، اظهار داشت: مطالبی که لازم بود هم در بیانیه شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و هم آقای رئیس جمهور امروز درباره آن صحبت کردند.

وی گفت: ما در این دو ماه دو اقدام اساسی انجام می‌دهیم که اگر به نتیجه رسیدیم برمی گردیم به روز قبل از امروز اما اگر به نتیجه نرسیدیم مرحله دوم را اجرایی می‌کنیم.

واعظی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت گزینه کوپنی کردن کالاهای اساسی را در نظر دارد یا خیر، بیان کرد: آنچه برای دولت مهم است این است که قیمت کالاها باید کنترل شود و به نوعی باید برخی از کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی عرضه می‌شود، چون متأسفانه به دست دلال‌ها افتاده، تحت نظارت جدی قرار گیرد و قیمت آن پایین‌تر بیاید که دولت تمهیداتی را به طور منظم در این زمینه دنبال می‌کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور هم امروز در جلسه دولت به وزرای صمت و کشاورزی دستور دادند که به جد این موضوع را دنبال کنند تا مردم آسایش داشته باشند.

وی ادامه داد: قرار بر این است که هم در تهران و هم شهرستان‌ها به مناسبت ماه رمضان کالاها علاوه بر مغازه‌ها در میادین تره بار و بازارچه‌ها عرضه شود تا مردم راحت تر نیازهای خود را برطرف کنند و با قیمت مناسب‌تر آنها را خریداری کنند.

واعظی در خصوص احتمال کوپنی شدن کالاهای اساسی تاکید کرد: وقتی که قرار است گزینه‌ها بررسی شود با توجه به شرایطی که داریم طبیعی است که همه آنها را مورد توجه قرار می‌دهیم اما مهم است که کدام گزینه انتخاب می‌شود که هنوز تصمیم گیری نهایی انجام نشده است.

وی با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت سیل زدگان و بازسازی خانه‌های آنان در جلسه امروز هیئت دولت، گفت: این گزارش را آقای رحمانی فضلی ارائه کردند و از سوی دیگر دنبال منابع برای عملی شدن قول‌هایی هستیم که به مردم دادیم و این موضوعات را در جلسه امروز مورد توجه قرار دادیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا گرانی دلار در روزهای اخیر برای تأمین کسری بودجه دولت است، خاطرنشان کرد: اصلاً اینطور نیست. سیاست دولت این است که قیمت دلار پایین‌تر بیاید و بانک مرکزی هم تلاش خود را انجام می‌دهد اما از آنجا که قرار بود امروز ایران تصمیم خود را درباره برجام اعلام کند، با توجه به فضاسازی و تبلیغات و جنگ روانی که آمریکا آغاز کرده بود، مختصری در بازار اثر گذاشت.

واعظی تاکید کرد: فکر می‌کنم سخنان امروز آقای روحانی در زمینه باقی ماندن برجام به قوت خود، در بازار اثر می‌گذارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها