موج
کدخبر : ۲۷۵۷۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-275706

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه سال های است که نهادهای مدعی حقوق بشر در برابر فجایع آل سعود سکوت کرده اند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: نهادهای مدعی دفاع از حقوق بشر و مبارزه با جنایت علیه بشریت، در سال های اخیر تبدیل به ابزاری برای اعمال قدرت کشورهای استعمارگر و استکباری شده و این ابزارها هرگز علیه کسانی که حقوق بشر را نادیده می گیرند، به کار نمی رود.

وی افزود: امروز اگر کشوری همراه و هم پیمان کشورهای استکباری مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد، مجاز به هرگونه رفتار علیه مردم بوده و قوانین حقوق بشری در مورد آنها اعمال نمی شود. اما اگر کشوری بخواهد به صورت مستقل عمل کرده و از آمریکا پیروی نکند، به دروغ متهم به انواع رفتارهای ضد حقوق بشری می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: سردمدار این جریان ضد حقوق بشری، رژیم صهیونیستی است که دست سران منفور این رژیم خودکامه، به خون هزاران انسان بیگناه به ویژه زنان و کودکان فلسطینی آلوده است.

نقوی حسینی گفت: یکی دیگر از رژیم های خودکامه که ظلم و ستم فراوانی به مردم کشور خود و همچنین کشورهای دیگر روا می دارد، رژیم آل سعود است که تنها در یک پرونده متهم به قتل فجیع خاشقچی، روزنامه نگار عربستانی است.

وی افزود: رژیم آل سعود با حمله و تجاوز به کشور مسلمان یمن، هزاران نفر از مردم این کشور را به خاک و خون کشیده و هیچ نهاد حقوق بشری علیه این تجاوز آشکار تاکنون موضع صریح اتخاذ نکرده و حتی در برابر جنایات آل سعود سکوت می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اعدام بیش از 37 نفر در عربستان و در ملاء عام اظهار داشت: اکثر این افراد از شیعیان ساکن عربستان بودند که رژیم آل سعود به بهانه های واهی و بدون طی کردن مراحل قانونی، آنها را اعدام کرده است.

نقوی حسینی گفت: متاسفانه نهادهای مدعی حقوق بشر در برابر فجایع و جنایات آل سعود سکوت کرده اند و هیچ امیدی نداریم که نهادهای بین المللی به جنایات این رژیم رسیدگی کند.

وی در پایان تاکید کرد: آمریکا و شخص ترامپ به طور کامل از آل سعود حمایت می کنند و فراموش نکرده ایم که در جریان قتل فجیع خاشقچی ، ترامپ تنها به گفتن این جمله اکتفا کرد که دنیا جای خطرناکی است. اگر این حمایت ها نبود، آل سعود باید به دلیل جنایت علیه بشریت محاکمه می شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها