موج
کدخبر : ۲۶۶۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266694

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خبر داد؛

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از گزارش معاون سیاسی وزارت امور خارجه درباره اجلاس ضد ایرانی ورشو خبر داد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: صبح امروز عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه میهمان نمایندگان فراکسیون مستقلین ولایی بود و طی آن گزارشی پیرامون اجلاس ضد ایرانی ورشو و همچنین الزامات FATF ارائه کرد.

وی افزود: عراقچی در این نشست اعلام کرد که از مجموع بیش از 79 وزیر خارجه دعوت شده به اجلاس ورشو ، حدود 36 وزیر خارجه در این اجلاس شرکت کرده و بیش از نیمی از مدعوان حاضر به حضور در اجلاس ضد ایرانی نشدند.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد: از مجموع 36 وزیر خارجه حاضر در اجلاس ورشو نیز، بیش از 20 وزیر با ایران تماس گرفته و اعلام کردند که تنها با هدف مقابله با تصویب هرگونه بیانیه و اقدامی علیه ایران در نشست فوق حاضر می شوند.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: به همین دلیل شاهد بودیم که اجلاس ورشو که یک اجلاس ضد ایرانی بود، ناکام مانده و هیچ بیانیه ای علیه ایران کشورمان صادر نمی شود.

وی ادامه داد: بر اساس گفته عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه، حتی لهستان به عنوان کشور میزبان نیز بارها با ایران تماس گرفته و تاکید کرده است که قصد تقابل با کشورمان را ندارد.

نماینده رشت در مجلس تاکید کرد: مجموع گزارش وزارت خارجه نشان می دهد که اجلاس ضد ایرانی ورشو، یک اجلاس شکست خورده بوده و هیچ نتیجه ای برای آمریکایی ها نداشته است. ضمن اینکه وزارت خارجه اسنادی در اختیار دارد که نشان می دهد، منافقین با هزینه دولت آمریکا در لهستان حضور یافته و در حاشیه اجلاس تجمع کردند.

جعفرزاده ایمن آبادی در بخش دیگری از سخنان خود به موضع وزارت امور خارجه درباره FATF اشاره کرد و گفت: دولت و وزارت خارجه معتقد هستند که برای مقابله با تهدیدهای خارجی و جلوگیری از بهانه تراشی غرب، نیاز است که FATF در کشور تصویب شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها