موج
کدخبر : ۴۰۵۴۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405473

حسین موسوی نژاد:

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار خراسان رضوی بیان کرد: به رغم مشاهده بیماری آنگارا در چند واحد مرغ گوشتی در شهرستانهای استان تا کنون هیچ گزارشی از ابتلا به این بیماری در واحدهای مرغ تخمگذار نداشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسین موسوی نژاد مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: افزایش سطح قرنطینه و امنیت زیستی واحدهای مرغ تخمگذار مانع از شیوع بیماری آنگارا و دیگر بیماری‌ها در بین گله‌های استان شده است.

موسوی نژاد در ادامه این خبر اضافه کرد: به رغم مشاهده بیماری آنگارا در چند واحد مرغ گوشتی در شهرستانهای استان تا کنون هیچ گزارشی از ابتلا به این بیماری در واحدهای مرغ تخمگذار نداشته‌ایم.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار خراسان رضوی همچنین افزود: ۲ سال قبل طرح ممیزی واحدهای پرورش مرغ تخمگذار در سراسر خراسان رضوی اجرا شد و تمامی واحدها با هزینه‌های میلیاردی سطح قرنطینه و بهداشت واحد خود را در برابر بیماری‌هایی مانند بیماری فوق حاد آنفلوآنزای پرندگان بسیار بالا بردند.

وی تاکید کرد: حداقل ۲ دوره بازدید از هر واحد تولیدی زیر مجموعه با هدف شناسایی هر گونه بیماری احتمالی در میان گله‌های مرغ تخمگذار استان انجام شده است و افزایش امنیت زیستی واحدها به دلیل اقدامات انجام شده طی ۲ سال پیش موجب شده خطر شیوع هرگونه بیماری‌ در گله‌ها به شدت کاهش یابد و محصول تولیدی نیز با سطح بهداشتی و کیفیت بالا به بازار برود.

موسوی‌نژاد در خاتمه متذکر شد: طی سه سال گذشته درگیری واحدهای مرغ تخمگذار خراسان رضوی با آنفلوآنزای فوق حادپرندگان نیز صفر بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`