موج
کدخبر : ۳۷۳۳۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373333

کمال الدین میرجعفریان:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: هم اینک ۳۶ کشتارگاه سنتی دام در استان وجود دارد که سیاست در تبدیل آنها به کشتارگاه‌های صنعتی پیشرفته به صورت منطقه‌ای و تعطیل شدن کشتارگاه‌های سنتی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اینک شهرستان‌های نیشابور، مشهد، فریمان و تربت جام دارای کشتارگاه صنعتی دام هستند و امسال کشتارگاه‌های درگز و شمال شهر مشهد در جاده کلات نیز به بهره برداری کامل می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در حال حاضر ۳۶ کشتارگاه سنتی دام در خراسان رضوی وجود دارد که سیاست استان تبدیل آنها به کشتارگاه‌های صنعتی پیشرفته به صورت منطقه‌ای و تعطیل شدن کشتارگاه‌های سنتی است که در این زمینه باید هشت کشتارگاه صنعتی تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری کامل برسد.

 میرجعفریان افزود: برای ساخت دومین کشتارگاه صنعتی دام در فریمان مقرر شد مجوز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه داده شود تا این کشتارگاه ساخته و تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به خاطر ماهیت توریستی شهرستان طرقبه - شاندیز و وجود استراحتگاه‌ها و رستوران‌های مختلف، میزان کشتار دام در آن زیاد است و دام این شهرستان در ۲ کشتارگاه سنتی کشتار می‌شود و از سوی دیگر شهرستان گلبهار در جوار طرقبه - شاندیز نیز کشتارگاه سنتی یا صنعتی ندارد.

 معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا مقرر است با محوریت فرمانداری چناران، ظرف ۲هفته سرمایه‌گذار بخش خصوصی به منظور ایجاد کشتارگاه در غرب مشهد و پاسخگویی به نیاز ۲ شهرستان گلبهار و طرقبه شاندیز معرفی شود تا زمینه ایجاد آن فراهم شود.

میرجعفریان افزود: فرمانداری زبرخان هم تقاضای ایجاد کشتارگاه صنعتی در این شهرستان را دارد و هم اینک سه کشتارگاه سنتی درزبرخان فعال است، اما با توجه به گردشگر پذیر بودن این شهرستان، نیاز به ایجاد کشتارگاه صنعتی وجود دارد که مقرر شد فرمانداری طرح توجیهی – اقتصادی برای ایجاد این کشتارگاه را تهیه کند تا در کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های استان بررسی شود و به نتیجه برسد.

 وی تصریح کرد: شهرستان تربت حیدریه بارانداز دام در خراسان رضوی است و کشتارگاه صنعتی ندارد از این رو مقرر شد فرمانداری آن شهرستان سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این زمینه را معرفی کند و تسهیلات لازم را در اختیار وی قرار دهد تا کشتارگاه صنعتی ظرف ۶ ماه در این شهرستان ساخته شود و به بهره برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها