موج
کدخبر : ۳۷۲۷۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372768

ابوالفضل مکرمی‌فر:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی اعلام کرد: باتوجه به بخشنامه ستاد کرونا خراسان رضوی مبنی بر قرمز شدن شهرستان‌های استان و ایجاد وضعیت مخاطره‌آمیز، تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی اعلام کرد: همه موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی خراسان رضوی تعطیل شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی افزود: باتوجه به بخشنامه ستاد کرونا خراسان رضوی مبنی برتعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی، فرهنگی خراسان رضوی قرمز شدن شهرستان‌های استان و ایجاد وضعیت مخاطره‌آمیز، تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی این استان به جز شهر‌های تایباد، رشتخوار و خواف تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

وی گفت: هم‌اکنون ۲۳ موزه زیر نظر مستقیم این اداره‌کل قرار دارد و ۶۱ موزه دیگر توسط سایر دستگاه‌ها همچون آستان قدس رضوی، اداره کل محیط زیست، دانشگاه فردوسی مشهد، آموزش و پرورش، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و دیگر مراکز اداره می‌شود.

مکرمی فر در ادامه گفت: موزه شهرستان‌هایی که در وضعیت غیر مخاطره قرار دارند، شامل رشتخوار، خواف و تایباد از ساعت ۹ الی ۱۹ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود، قابل بازدید خواهند بود.

وی در خاتمه ادامه داد: این بخشنامه شامل موزه‌های وابسته به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و دیگر موزه‌های وابسته به دستگاه‌ها و بخش خصوصی نیز از این بخشنامه مستثنی نیستند و باید طبق دستورالعمل و بخشنامه‌های صادر شده از ستاد کرونای استان اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها