موج
کدخبر : ۳۷۱۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371482

مدیر موسسه خیریه رویش:

مسئول موسسه خیریه رویش‌ گفت: خانواده های تحت پوشش این خیریه از اقشار کم درآمد، نیازمند و با آبروی جامعه تشکیل شده است و موسسه، از بدو تولد کودکان این افراد، حمایت های خود را از قبیل بیمارستان، شیر خشک، تحصیل و دانشگاه را به عهده خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مسئول موسسه خیریه رویش‌ گفت: طرحی ارزشمند برای خانواده های تحت پوشش یک خیریه در روز نیمه شعبان، ولادت با سعادت امام زمان(عج) در یکی از مناطق محروم مشهد کلید خورد.

این طرح یکی از ارزشمند ترین طرحهای کمک و مشارکت در همیاریهای اجتماعی است که در راستای طرح مواسات انجام خواهد گرفت.

 مسئول موسسه خیریه رویش‌ عنوان کرد: خانواده‌هایی که در مجموعه رویش تحت پوشش هستند، خانواده‌های نیازمند و آبرومند هستند که جهزیه این خانواده‌ها توسط مجموعه رویش در سال ۹۹ تامین شده و به خانواده بخت رفته‌اند.

طرح مواسات

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم شرایطی برای این خانواده‌ها فراهم کنیم که نگران فرزندآوری نباشند.

وی در ادامه افزود: هزینه‌های بیمارستانی، شیرخشک، هزینه تحصیل تا دانشگاه توسط کانون رویش تامین می‌شود و تا سن ۱۸ سالگی ما این بچه‌ها را به طور کامل حمایت می‌کنیم.

وی در شرح این طرح گفت: در سال گذشته ۶۳ زوج را به خانه بخت فرستادیم و در فاز اول طبق برنامه‌ریزی‌هایی که کردیم با منابع مالی که توسط مردم و خیرین تامین می‌شود، قصد داریم این طرح را با ۱۴ خانواده شروع کنیم و در ادامه روز به روز به جامعه آماری خود بیفزاییم.

با اشاره به اینکه منابع مالی مجموعه رویش توسط خیرین مردمی تامین می‌شود و مجموعه رویش در سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان در حاشیه شهر مشهد هزینه کرده و ۴۰۰ خانواده را تحت پوشش دارد.

خانواده‌های تحت حمایت مجموعه رویش را بطورکامل و دقیق شناسایی کردیم و برای‌شان تشکیل پرونده دادیم و هزینه مذکور را صرف موارد معیشتی، فرهنگی، البسه و پوشاک در قالب طرح‌های مختلف کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز قصد داریم به صورت دقیق‌تر و جزئی‌تر مشکلات این خانواده‌ها را شناسایی کنیم و در بحث فرزندآوری به آنان اطمینان خاطر دهیم که هر هزینه‌ای را که بچه‌ها داشته باشد تامین می‌کنیم.

حمایت فرهنگی در کنار حمایت مالی این بچه‌ها از سن ۷ سالگی در مسیر آموزشی مجموعه رویش قرار می‌گیرند و آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی دریافت می‌کند تا نسبت به سایر بچه‌ها امتیازات ویژه‌تری داشته باشد و فردی موفق باشد و خانواده موفقی تشکیل دهد.

وی تاکید کرد: سعی کردیم خانواده‌هایی انتخاب کنیم که بسیار نیازمند باشند که برخی از آنها حتی توانایی کار کردن نداشته باشند و دارای بیماری و نقص عضو و سن بالا باشند؛ این افراد را نمی‌شود به سمت اشتغال سوق داد ولی می‌توان در بحث فرهنگی این خانواده‌ها فعالیت کرد.

مسئول موسسه خیریه رویش‌ با تاکید بر اینکه اولین برنامه‌ای که برای این خانواده‌ها داریم این است که کتاب بخوانند، اشاره کرد: ما کتاب‌های مختلفی از جمله کتاب‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، رمان‌های مختلف و سیره شهدا داریم که مجموعه کتاب را مطالعه می‌کنند و خلاصه کتاب را در یک صفحه برای ما می‌آورند و خدمات کانون رویش را دریافت می‌کنند.

وی گفت: طرح مواسات جمعیتی را امروز همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) افتتاح می‌کنیم ولی چند روز پیش اولین نوزاد این طرح به دنیا آمد که سیسمونی نوزاد را فرستادیم و به هر بچه‌ای که به دنیا می‌آید سیسمونی می‌دهیم و هزینه‌های نوزاد را تامین می‌کنیم.

در راستای اهداف فرهنگی این موسسه که مد نظر مدیران آن است، کتابسرای شهید حاج قاسم سلیمانی به این حرکت ارزشمند و فرهنگی اختصاص داده شده و امیدواریم بتوانیم بخشی کوچک از مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهیم .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها