موج
کدخبر : ۳۷۱۰۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371065

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس جمهور اظهار داشت؛

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: در مباحث ورودی مرز دوغارون موضوع آگاهی از خطرات مین با همکاری کمیته صلیب سرخ، برای میهمانان از کشور افغانستان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس جمهور با اظهار اینکه درمبادی ورودی از ۲۵ اسفند ماه در مرز دوغارون در پایانه مرزی پایش سلامت  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اظهار کرد: تاکنون ۹ هزار و ۷۲۰ نفر در دو مرز هوایی فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد و مرز دوغارون مورد پایش سلامت قرار گرفتند و تعداد ۴۸۳ مورد تست سریع و ۳۸۴ تست پی سی آر انجام شده که تعداد افراد مشکوک به مراکز تخصصی نیز ۴۸۱ نفر بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ضمن تاکید بر دغدغه‌مندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در کنار بحث امداد و نجات یادآور شد: موضوع مبادی ورودی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در مرز دوغارون از سال‌های قبل موضوع آگاهی از خطرات مین را همکاران بنده با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای میهمانان از کشور دوست و همسایه جمهوری افغانستان در برنامه خودشان دارند و در طی این مدت ۳ میلیون و ۴۵۹ هزار نفر مورد آموزش‌های آگاهی از خطرات مین و جلوگیری از معلولیت‌های ناشی از آلودگی سرزمین افغانستان به مین انجام شده است.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مرکز تهران بین تمامی میهمانان ورودی از شهریور ماه سال گذشته تا این لحظه ۳۵۴ هزار ماسک و مایع ضدعفونی توزیع شده و همچنین در این راستا برای موضوعات مختلف در بحث توان بخشی با کمیته صلیب سرخ همکاری‌های لازم انجام شده است.

احمدی با بیان اینکه در سطح استان خراسان رضوی ۳۱ پایگاه بهاری انجام وظیفه می‌کنند، خاطرنشان کرد: همین طور که ریاست محترم جمعیت هلال احمر و ریاست محترم راهبر فرمودند در حال حاضر با افزایش سفرهای نوروزی، تیم‌های عملیاتی ما که ۲۵ تیم هستند در سراسر استان خراسان رضوی به عنوان قبله آمال شیعیان و عاشقان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حضور دارند که ارائه خدمت می‌کنند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی با اظهار اینکه هم اکنون شاهد افزایش ترددها هستیم، تاکید کرد: طبیعتا این موضوع بار مسؤولیت دوستان ما برای انتقال مصدومین را  افزایش داده است  که إن‌شاءالله با تدابیر جدی پیشگیرانه این موضوع را قابل حل کنیم.

وی عنوان کرد: در بحث آگاهی از خطرات مین هم در کنار امداد و نجات که از وظایف جدی است بحث توانبخشی و حمایت از معلولین و جانبازان به‌عنوان بزرگترین مرکز شرق کشور در مشهد مقدس در حال انجام است.

احمدی همچنین خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: با توجه به دغدغه جنابعالی در خصوص حاشیه شهر مشهد خواهشمندم کمک ویژه‌ای را برای توسعه و تجهیز مرکز توانبخشی در مشهد مقدس داشته باشیم و با حمایت جنابعالی از جمعیت هلال احمر شهرمان و نیز تاکید جناب آقای همتی إن‌شاءالله بتوانیم با توسعه و تجهیز این مرکز در ماه شعبان به جانبازان و معلولین کشور و نیز افغانستان خدمات ویژه‌ای را در این خصوص ارائه بدهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها