موج
کدخبر : ۳۴۳۳۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343367

براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۳۹۳ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزار و ۲۲۹ مورد جدید بر اثر ابتلا به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست دادند تا مجموع تلفات این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۷۸ هزار و ۴۷۷ نفر برسد.

از طرف دیگر، این آمار و ارقام نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای ۳۷ هزار و ۸۲۹ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۳۹۳ نفر رسید.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا در مقایسه با یک روز قبل، افزایش بیش از دو برابری داشته است و تعداد مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور کاهش نسبی داشته است.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را پنج میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۲۸ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۸۲ هزار و ۴۰۴ نفر گزارش کرده است.

ایالت کالیفرنیا با ۶۸۲ هزار و ۸۵ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۴۰۷ مورد فوتی همچنان کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده محسوب می شود.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۳ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۳۲۱ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۸۱۸ هزار و ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۵ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۵۶۳ نفر دیگر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۶۶۹ هزار و ۹۹۵ مورد ابتلا و ۱۱۶ هزار و ۵۸۰ مورد فوتی و هند با سه میلیون و ۱۶۷ هزار و ۳۲۳ مورد ابتلا و ۵۸ هزار و ۳۹۰ مورد فوتی در رده دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرا گرفته‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها