موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 31 فروردین ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 31 فروردین ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

بازداشت 570 نفر در تظاهرات مخالفان تغییرات آب و هوایی در انگلیس

حداقل 570 شهروند انگلیسی به اتهام شرکت در تظاهرات تغییرات آب و هوایی ، توسط پلیس بازداشت شده اند.

یک مقام ترکیه اعلام کرده: درآمدهای دفاعی و هوانوردی ترکیه در سال 2018، با رشد 31 درصدی به رقم 8.76 میلیارد دلاردر سال 2018 رسیده است.

مقام های عراقی اعلام کرده اند: نیروهای امنیتی عراق ، 12 تروریست داعش  را در استان کرکوک به هلاکت رسانده اند. بر اساس بیانیه ارتش، در میان تروریست های کشته شده، 4 عضو ارشد داعش حضور دارند.

آغاز رای گیری رفراندوم مصر          

رای گیری رفراندوم در مصر که با هدف اعمال اصلاحاتی در قانونی اساسی این کشور انجام می شود، آغاز شده است. رای مثبت به این اصلاحات موجب تمدید دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر خواهد شد.

روزنامه تایمز در گزارشی اعلام کرده: دستگاه اطلاعاتی آمریکا بر این باور است که شرکت هوآوی چین توسط دستگاه های امنیتی چین تغذیه مالی می شود.

مدیر یک شرکت تکنولوژی و توریسم در ترکیه گفته است: درآمدهای ترکیه از صنعت توریسم، با توجه به دیجیتالی شدن شرکت های توریستی می تواند به رقم 100 میلیارد دلار تا سال 2023 برسد.

منابع سوری از حمله داعش به مقرهای ارتش سوریه در شمال شهر تدمر و بادیه حمص در مرکز این کشور خبر دادند.

توضیحات نماینده رئیس جمهور آمریکا در مورد طرح صلح خاورمیانه           

نماینده رئیس جمهور آمریکا در موضوع خاورمیانه اعلام کرده: طرح صلح خاورمیانه که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آن را مطرح و به دنبال اجرائی کردن آن است، دربرگیرنده اعطای زمین از شبه جزیره سینا در مصر به فلسطینی ها نمی شود.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ما اجرای تمام تحریم‌ها علیه کره شمالی را ادامه خواهیم داد و همه کشورها را نیز برای ادامه این روند تشویق خواهیم کرد.

لحظاتی پیش انفجاری بزرگ در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان در شهر کابل روی داد.         

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها