موج

رای گیری رفراندوم در مصر که با هدف اعمال اصلاحاتی در قانونی اساسی این کشور انجام می شود، آغاز شده است. رای مثبت به این اصلاحات موجب تمدید دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز شنبه(31 فروردین ماه)، رای گیری رفراندوم در مصر که با هدف اعمال اصلاحاتی در قانونی اساسی این کشور انجام می شود، آغاز شده است. رای مثبت به این اصلاحات موجب تمدید دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر خواهد شد. 

طرفداران السیسی عنوان می کنند که وی مصر را به ساحل ثبات رسانده و به زمان بیشتری برای اجرای اصلاحات اقتصادی نیاز دارد. منتقدان السیسی و تمدید دوره ریاست جمهوری وی بر این باورند که این اقدام موجب محدود شدن فضا برای مخالفان و اپوزیسیون مصر خواهد شد.

اصلاح بند 140 قانون اساسی مصر موجب تمدید دوره ریاست جمهوری این کشور از 4 سال به 6 سال خواهد شد. در صورت رای مثبت مردم مصر به رفراندوم در این کشور و موافقت با اعمال اصلاحات در قانون اساسی، السیسی تا سال 2024 در قدرت خواهد بود و خواهد توانست در سال 2024 نیز باردیگر برای ریاست جمهوری مصر کاندیدا شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها