موج
کدخبر : ۳۸۷۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387349

الیاس فتاحی:

معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا باید همگانی شود،گفت:استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد نقش مهمی در کاهش قاچاق کالا دارد و استقرار پلیس امنیت اقتصادی برای مبارزه و مقابله هم جانبه با قاچاق هرنوع کالا در مرزمهران یک ضرورت است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ایلام افزود:در شرایط کنونی با توجه با تحریم های ظالمانه علیه کشور باید از خروج کالاهای اساسی بصورت قاچاق ممانعت و برای مجرمان طبق قانون مجازات سنگین در نظر گرفته شود.

وی برپیشگیری بمنظور کاهش میزان قاچاق کالا در استان تاکید کرد و اظهار داشت: تقویت مشارکت مردم درعرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز می تواند در کاهش درصد قاچاق استان تاثیر گذار باشد.

معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام تصریح کرد: کالاهای موجود در انبارهای استان از سوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در اسرع وقت تعیین تکلیف شود و رسیدگی به این موضوع در دستور کار ویژه تعزیرات باشد.

فتاحی با بیان اینکه جلوگیری از قاچاق کالا، ارز، سوخت و دام نیازمند اهتمام همه جانبه و هم افزایی دستگاه های نظامی، امنیتی و سازمان های مردم نهاد استان است،خاطرنشان کرد:ماشین آلات راهداری که در استان شناسایی نشده اند، بسرعت باید کدگذاری شده و اقدامات لازم برای تامین سوخت آنان اتخاذ شود.

فتاحی تاکید کرد: قاچاق دام در حال حاضر بیشترین درصد قاچاق در استان را به خود اختصاص داده است که این اهتمام هم جانبه دستگاه های امنیتی، مرزبانی و قضایی را بیش از گذشته می طلبد.

وی ازتمامی دستگاه های مرتبط با مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان قدردانی کرد و گفت: میزان کشفیات قاچاق دستگاه های نظامی، امنیتی و مرزبانی و همچنین تلاش هم جانبه آنان برای جلوگیری از وقوع هر نوع قاچاق و برقراری امنیت اقتصادی قابل تقدیر است.

 در این نشست مصوب شد تمامی دستگاه های عضو کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بصورت ماهانه و فصلی گزارش های خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها