موج
کدخبر : ۳۸۶۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386573

قنبر موسی نژاد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام با اشاره به اینکه بیش از8هزار دانش آموز نیازمند از حمایت های کمیته امداد در این استان برخوردار هستند،گفت:این دانش آموزان در طول سال از خدمات گوناگون تحصیلی و کمک آموزشی کمیته امداد برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام درآیین تجلیل از تعدادی از مدیران طرح مدارس همدل که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام برگزار شد، افزود:مشکلات اقتصادی چند سال اخیر و نیز بیماری کرونا باعث مضاعف شدن مشکلات مالی و تحصیلی دانش آموزان مددجو شده است.

وی با بیان اینکه در صورت عدم حمایت از این دانش آموزان، ادامه تحصیل آنها با مشکل مواجه شده و حتی ممکن است برخی از آنها ترک تحصیل کنند،اظهار داشت:خوشبختانه آموزش و پرورش استان، مدارس و قشر معلمین این دستگاه در مناسبت های گوناگون در کمک به دانش آموزان نیازمند در کنار کمیته امداد بوده و خدمات آنان به دانش آموزان نیازمند قابل تقدیر است.

مدیرکل کمیته امداد  استان با اشاره به اینکه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند و مددجو دارای استعدادهای علمی بالا در این نهاد دارای پرونده ی نخبگی هستند، تصریح کرد:هم اکنون بیش از 70 دانشجوی نخبه در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و 20 نفر آنها در رشته پزشکی تحصیل می کنند.

موسی نژاد با بیان اینکه هم اکنون 259 دانش آموز مددجو از طریق طرح همدل در مدارس غیردولتی و هیات امنایی آموزش و پرورش تحصیل می کنند، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است تعداد این دانش آموزان نیازمند در مدارس هیات امنایی که دارای امکانات بیشتری هستند، بیشتر شود.

بیش از 10 هزار دانش آموز در مدارس استان ایلام در حال تحصیل هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه هم اکنون بیش از 107هزار دانش آموز در مدارس استان ایلام در حال تحصیل هستند، گفت:بسیاری از این دانش آموزان بخاطر مشکلات اقتصادی نیازمند کمک هستند و ما از مردم نوع دوست استان می خواهیم در کمک به این دانش آموزان کمیته امداد را همراهی کنند.

امیر مهردادی افزود:خوشبختانه همه همکاران ما در آموزش و پرورش استان در کمک به دانش آموزان نیازمند و در مناسبت های گوناگون مشارکت شایسته ای دارند و چه خوب است کارکنان سایر دستگاهها نیز در کمک به این قشر نیازمند مشارکت داشته باشند.

وی به سهم دانش آموزان نیازمند از تحصیل در مدارس هیات امنایی آموزش و پرورش اشاره و اظهار داشت: تمام مدارس هیات امنایی استان مکلف هستند که پذیرای دانش آموزان نیازمند استان باشند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها