موج
کدخبر : ۳۷۴۰۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374009

قنبر موسی نژاد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: در ماه مبارک رمضان امسال بیش از ۳۲ هزار سبد غذایی و معیشتی بین نیازمندان استان توزیع می شود که ارزش هر سبد معیشتی بیش از ۳۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قنبر موسی نژاد در گفتگو با سیمای مرکز ایلام افزود: با مجوزی که از ستاد کرونای استان گرفته شده، تعداد ۳۵ آشپزخانه اطعام مهدوی توسط کمیته امداد استان راه اندازی که با استفاده از کمک ها و نذورات خیرین و نیکوکاران استان در طول ماه مبارک رمضان اقدام به توزیع غذای گرم  به صورت بهداشتی و بسته بندی شده بین مددجویان و نیازمندان استان خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رمضان ماه ابوالایتام علی (ع) و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است در راستای توجه به ایتام و کودکان نیازمند  در تلاش هستیم  با کمک قشر خیر و نیکوکار برای بیش از 6 هزار کودک یتیم و محسنین در سطح استان تعداد 12هزار حامی جدید جذب کنیم.

وی ادامه داد: در این زمینه انتظار ما از خیرین، مومنین، بازاریان، صنف مختلف، کارمندان دولت، بخشهای اقتصادی جامعه و دیگر اقشار مختلف این است که کمک کنند با سرانه ماهیانه 30 تا 50 هزار تومان کفالت و سرپرستی ایتام و فرزندان یتیم را عهده دار شوند و در رفع مشکلات اقتصادی این خانواده ها سهیم شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه این کمک ها به صورت مستقیم و در کوتاه ترین زمان ممکن به حساب ایتام و فرزندان نیازمند واریز می شود، تصریح کرد:  برای اجرای این طرح که تحت عنوان طرح ایران مهربان و اکرام ایتام است سامانه ای به آدرس ekram.emdad.ir طراحی شده که حامیان نیکوکار می توانند با مراجعه به این سایت و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان سرپرستی از ایتام مورد نظر خود را عهده دار شوند.

موسی نژاد خاطر نشان کرد: از آنجایی که رمضان ماه رحمت و برکت و کمک به نیازمندان است کمیته امداد بستری را فراهم کرده است که  با مشارکت برخی دستگاهها و نهادها خیرین و نیکوکاران بتوانند از بستر فراهم شده در این ماه استفاده کنند و هم خیرین فرصت کمک به قشر نیازمند را داشته باشند و  نیات خیر خود را برآورده کنند و هم نیازمندان بتوانند از کمک های قشر نیکوکار برخوردار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: در استان ایلام 13 هزار زن سرپرست خانوار نیازمند، مورد حمایت کمیته امداد هستند که به لحاظ اینکه این زنان هم نقش مرد و هم زن را در تربیت و پرورش فرزندان خود ایفا می کنند و مسئول اقتصاد خانواده هستند و در میان این خانواده ها 6 هزار کودک یتیم و نیازمند وجود داشته که زیر 15 سال سن دارند و نیازمند توجه خاص هستند.

موسی نژاد افزود: متأسفانه از سال گذشته کرونا هم به مشکلات اقتصادی و اجتماعی خانواده های مددجو اضافه شده است و در طول یکسال گذشته افرادی که خود تمکن مالی داشته و حمایت کننده محرومان بوده اند در اثر کرونا خودشان هم دچار مشکل شده و کارشان را از دست داده اند.

وی اظهار داشت: از آنجاییکه بخشی از آسیب دیده گان کرونا از جامعه مددجویی کمیته امداد بوده اند این نهاد از طریق کمک به احیای مشاغل از دست رفته این قشر، کمک های بلاعوض، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و طرح ایران همدل و کمکهای مومنانه توانسته است بخشی از خسارات وارده به این مددجویان را جبران نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها