موج
کدخبر : ۳۷۲۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372701

محمد کریمیان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد 30 هزارو 74 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعته گذشته 439 مورد جدید در نقاط مختلف شهری و روستایی استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۳۹ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان داشتیم و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۷۹ نفر می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: یک مورد فوتی امروز مربوط به آبدانان می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: 9 شهر ایلام هم اکنون در وضعیت قرمز کرونا ویروس قرار دارند و سه شهرستان باقیمانده دیگر در وضعیت نارنجی هستند.

دکتر کریمیان نسبت به قرمز شدن کل استان هشدار داد و افزود: سه شهرستان بدره، دره شهر و مهران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و تعداد شهرستان های قرمز به 9 شهر رسیدند.

وی اظهار داشت: ایلام، دهلران، آبدانان، دره شهر، مهران، چرداول، بدره، چوار و ایوان در وضعیت قرمز و هلیلان، ملکشاهی و سیروان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: ورود مسافران نوروزی، سهل انگاری مردم، حضور در تجمعات و دورهمی ها از عوامل اصلی افزایش مبتلایان در استان است.

کریمیان تصریح کرد: ایلام وارد پیک چهارم کرونا شده و تعداد بستری ها و مبتلایان روند افزایشی دارد و با توجه به سهل انگاری مردم در صورت ادامه این وضعیت تعداد فوتی ها نیز افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تاکید کرد: چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشوند و روند افزایشی بستری و ابتلا ادامه یابد، وضعیت از کنترل خارج می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها