موج
کدخبر : ۳۶۷۶۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367692

نماینده مقام معظم رهبری در ایلام :

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه هم اکنون تورم، گرانی، بیکاری سفر مردم را خالی کرده است اما مردم پایبند به انقلاب اسلامی هستند، گفت: کسانی که در برجام فرصت سوزی می کنند در برابر خون شهدا و ملت ایران مسئول هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) استان ایلام برگزار شد، با اشاره به اینکه باید قدردان مجاهدت ها و مجاهدینی باشیم که همه وجود خود را  برای عزت، استقلال، پیشرفت و سرافرازی ایران اسلامی فدا کرده و می کنند، افزود: در شرایط فعلی با تصویب مجلس شورای اسلامی که عمل قابل تحسینی بود، از ۵ اسفندماه عمل به پروتکل  الحاقی متوقف گردیده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی به خاطر فشارهایی که استکبار جهانی داشت، به صورت داوطلبانه، بازرسی از مراکز هسته ای را پذیرفت و بیش از ۹۰ درصد بازرسی های آژانس از مراکز اتمی کشور در چند سال اخیر انجام گرفته است.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: در یک مقطعی بر اساس برجام توافقی شد که باید یک سری امیتازات را می دادیم و امتیازاتی را در مقابل کسب می کردیم، اما در اجرای برجام هر آنچه امتیاز بود از دست دادیم و آنچه باید بگیریم، نگرفتیم و دشمن کنار کشید و از برجام خارج شد.

حجت الاسلام کریمی تبار خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگردشمن از برجام خارج شود و پاره کند، ما آنرا به آتش می کشیم، کسانی که مرعوب دشمنان هستند و بودند، تمسخر کردند و چراغ سبز به دشمن نشان دادند، دشمن از برجام خارج شد و نه تنها به تعهداتی که وعده داده بودند عمل نکرد بلکه تا توانستند بر تحریم ها افزودند و آخرین تیر تحریمی شان را نیز شلیک کردند.

امام جمعه ایلام گفت: افرادی که اعتماد به دشمن داشتند و دست به سوی آمریکا دراز کردند، وقتی آمریکا از برجام خارج شد، گفتند صبر کنید، ما پیگیری می کنیم، داریم با آمریکا مذاکره می کنیم، بیش از یکسال گذشت، ما آنچه داشتیم به خاطر اینها از دست دادیم و دشمنان همان چیزی را که می خواستند، اتفاق افتاد.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: برخی ها، به جای توکل به خدا و تکیه بر توانمندی داخلی، چشم شان به موضع گیری بایدن بود و آن هم اصلا توجهی نکرد و  مشخص نکرد که چه موضعی در قبال برجام دارد، مجلس شورای اسلامی موضع انقلابی خود را نشان داد و یک معامله دو سر برد و توقف اجرای پروتکل الحاقی را انتخاب کرد.

وی اظهار داشت: بنای این تصمیم بر این بود که دشمن یا تسلیم می شود و تحریمها را بر می دارد و یا بر نمی دارد، اگر تحریم ها برداشته شد که خواسته ما  تحقق پیدا کرده است و اگر هم برنداشت امتیاز اضافی که به دشمن دادیم را پس می گیریم.

وی ادامه داد: متاسفانه دست های مرموزی در برخی سازمان ها و وزارتخانه های ما وجود دارد، مرعوبیتی درعوامل نفوذی وجود دارد، سازمان انرژی اتمی کشور با  آژانس اتمی قرارداد می بندد و می گویند مردم متوجه نشوند، چرا، چون همه اطلاعات مراکز اتمی تا سه ماه جمع می کنیم و به آنان داده می شود، چرا چراغ سبز به دشمن  نشان می دهید، چرا فرصت سوزی می کنید، این همه زمان از دست رفت کم بود؟ چرا چنین کاری انجام می گیرد؟ شما در برابر خون شهدا  و این ملت که همه سختی ها را به خاطر اسلام و انقلاب تحمل می کند، مسئول هستید، اما شما تحقیر آمیز و ذلیلانه با دشمن رفتار می کنید .

امام جمعه ایلام گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که باید تحریم ها برداشته شود و مذاکره برای مذاکره نداریم، ما عجله نداریم، چگونه است که آقایان متوجه نیستید، یک بار تحقیر شدید چرا دوباره؟ دشمن، دشمن است و اینها به دنبال نابودی انقلاب اسلامی هستند، اینها به دنبال تحریم های فلج کننده هستند که نظام از بین برود و این چه حماقت و انفعالی است که در برابر دشمن نشان داده می شود.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: یکی از اقتصاددان انگلیسی بیان می کند که  اگر می خواهید ملتی را نابود کنید بدون اینکه هزینه ای را پرداخت کنید، راحت ترین و آسان ترین راه تورم است، تورم زیاد در بلند مدت  آرام آرام تمام  بنیان های اخلاقی و اجتماعی یک ملت را نابود می کند، کسانی که که گفتند به ما رای بدهید که تا امنیت، عزت  پاسپورت ایران در دنیا محفوط بماند، حالا پاسخگو باشند، آیا تورم و گرانی  افسار گسیخته  ناشی از ضعف مدیریت شما نیست؟ یک روز باید در برابر این ملت پاسخگو باشید؛ اگر نمی توانید به ملت اعلام کنید.

وی تصریح کرد: هم اکنون تورم، گرانی، بیکاری سفره مردم را خالی کرده است، مردم پایبند به انقلاب اسلامی هستند اما به این معنی نیست اگر فردی در جایی مسئولیتی دارد به مسئولیت خود عمل نکند، بیکاری متاسفانه فراگیر شده است و از همه بدتر بیکار شدن کارگرانی است که مدتها کار کرده اند و الان هم اخراج شده اند و فریادشان به جای نمی رسد، در روزهای پایان سال در این شب عید، این عزیزان درخواستی ندارند به غیر از اینکه لقمه نانی به سر سفره  خانواده خود ببرند، چرا تظلم خواهی این ها شنیده نمی شود، چه کسی باید به فریاد آنها برسد؟

امام جمعه ایلام گفت: در این شرکت های نفت و پتروشیمی ها بخشی از هزینه های اضافی مدیریتی را حذف کنید و برای این کارگران هزینه کنید، این نوع مدیریت درست نیست. این مدیریتی است که نارضایتی  پرور بوده تا مردم را به کف خیابان بریزد، کسانی که دلسوز نظام هستند چرا سکوت کرده اند و آرام نشسته اند.

حجت الاسلام کریمی تبار با تاکید بر ایجاد آمادگی در ماه رجب برای ورود به ماه شعبان و رمضان، خاطرنشان کرد: شیوع  ویروس کرونا فراز و نشیب زیادی داشته است، امروز ویروس انگلیسی  که بسیار خطرناک است در استان ایلام شناسایی شده است، تنها راه مقابله به این یروس در حال حاضر، پیشگیری است و از مردم درخواست داریم که شیوه های نامه های کنترل کرونا را جدی بگیرند تا با دست خودمان شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها