موج
کدخبر : ۴۶۸۴۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-468418
یک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری موج:

همه اماکن اسکان ملزم به داشتن شناسنامه هستند

همه اماکن اسکان ملزم به داشتن شناسنامه هستند

تمام اماکن ملزم به داشتن شناسنامه هستند زیرا اگر فاقد شناسنامه و یا مجوز باشند مسئله‌ ی عدم نظارت بر نوع و سطح خدمات ایجاد می شود. در حال حاضر بسیاری از اماکن فعال به دلیل اجرایی نشدن صدور ثبت محوری خانه ی مسافر، در جایی ثبت نشده اند و بنابراین نظارتی هم بر عملکرد شان صورت نمی گیرد.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی موج بیان کرد: با صدور ثبت محوری مجوز منازل بومی و اسکان ها، امکان درجه بندی آن ها ایجاد می شود، به این ترتیب بر اساس استاندارد های خدمات رفاهی ارائه شده به توریسم، می توان اجاره ی منازل و اماکن را  قیمت گذاری کرد.

نماینده ی مردم فومن در خصوص لزوم صدور مجوز های ثبت محور، بیان کرد: گاهی افراد متقاضی به دلیل طولانی بودن زمان دریافت مجوز، هزینه بر بودن آن و بروز مشکلات احتمالی دیگر، از اخذ مجوز منصرف می شدند، به همین خاطر مجلس شورای اسلامی با هدف حل مشکلات این چنینی، اقدام به تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از درگاه ملی کرد.

خلیل بهروزی فر در ادامه افزود: مجوز ها بر اساس دسته بندی های تایید شده به دو گروه مجوز های ثبت محور( آن دسته از مجوزهایی که نیازمند تایید دستگاهی نیستند و متقاضیان با مراجعه به درگاه ملی مجوزهای کسب وکار و ثبت اطلاعات خود، می توانند کسب و کارشان را آغاز نمایند) و تایید محور تقسیم می شوند. در این میان مجوز خانه ی مسافر در گروه مجوز های ثبت محور جای گرفته است 

وی در ادامه در خصوص عدم صدور مجوز خانه ی مسافر به صورت ثبت محور، متذکر شد: تمام اماکن ملزم به داشتن شناسنامه هستند زیرا اگر فاقد شناسنامه و یا مجوز باشند مسئله‌ ی عدم نظارت بر نوع و سطح خدمات ایجاد می شود. در حال حاضر بسیاری از اماکن فعال  به دلیل اجرایی نشدن صدور ثبت محوری خانه مسافر، در جایی ثبت نشده اند و بنابراین نظارتی هم برعملکردشان صورت نمی گیرد.

بهروزی فر در ادامه اظهار داشت: مسئله ی کمبود و گرانی اسکان برای توریسم هم نشات گرفته از همین عدم ثبت اماکن و اسکان ها است. برای جلوگیری از سوء استفاده ها و سودجویی های احتمالی نیاز به نظام مند شدن روند موجود است.با صدور ثبت محوری مجوز منازل بومی و اسکان ها، امکان درجه بندی آن ها ایجاد می شود و بر اساس استاندارد های خدمات رفاهی ارائه شده به توریسم، می توان اجاره ی منازل و اماکن را قیمت گذاری کنند.

این نماینده در پایان در خصوص درگاه ملی مجوز ها و اقدامات لازم در آن بیان کرد: سامانه ی تعریف شده برای صدور مجور باید جامع و دیدگاهی همه جانبه به موارد داشته باشد، در غیر این صورت اطلاعات و داده هایی که در اختیار سامانه قرار می گیرد آنچنان که باید، دقیق نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه