English

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تأکید کرد:

ضرورت بازنگری نحوه تخصیص سوخت به کامیون ها

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که جدول قواعد تخصیص سوخت به رانندگان کامیون و حمل و نقل عمومی جاده‌ای مربوط به هشت سال پیش است بر روز رسانی و بازنگری این قواعد تأکیدکرد.

ضرورت بازنگری نحوه تخصیص سوخت به کامیون ها

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان درنشست هم‌اندیشی مدیران پایانه‌های مرزی کشور در مشهد اظهارداشت : در این خصوص با وزارت نفت جلساتی داشته ایم و مقرر شد، شرکت نفت موضوع فواید تخصیص سوخت به ناوگان که موجب نارضایتی رانندگان کامیون شده را کار کند تا مشکل این قشر زحمتکش و جهادگر برطرف شود.

وی افزود: فعلا قرار شده "تنخواه سوخت" برای رانندگان این حوزه مشخص شود و در اختیار رانندگان عزیز قرار گیرد تا مشکل آنها رفع شود، البته پس از انجام بررسی‌های کارشناسی جدول قواعد تعیین سوخت ناوگان بازنگری شده که جدول جدید سوخت اعلام خواهد شد.

رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای بیان کرد: جا دارد از تک تک کامیونداران عزیز قدردانی شود که در همه شرایط مانند سیل، زلزله، هشت سال جنگ تحمیلی و با همه تهدیدات تحریم‌ها با مسائلی مانند تامین قطعات و لاستیک و مساله سوخت کنار آمده به خدمت و در حقیقت این جهاد ادامه دادند.

امانی افزود: اگر حادثه ای برای راننده کامیونی پیش آید، او نه تنها مال بلکه ممکن است جانش را نیز از دست دهد، لذا ضمن سپاسگزاری از این قشر زحمتکش، به عنوان خادم رانندگان تمام تلاش خود را برای تامین منافع صنفی ایشان به کار می گیریم.

 

روزانه ۹۰ هزار کامیون از گذرگاههای مرزی کشور تردد می‌کنند

مدیر کل دفترترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهارداشت: در حال حاضر تردد متوسط روزانه از ۲۵ مرز کشور به بیش از ۹۰ هزار دستگاه کامیون رسیده است که اکنون نرخ متوسط تردد کامیون‌ از مرزهای کشور فراتر از دوران قبل از کرونا می‌باشد.

جواد هدایتی در نشست هم اندیشی مدیران پایانه های مرزی کشور در مشهد افزود: همچنان این ترددها در حال افزایش می‌باشد و آخرین آمار ثبت شده نیز در این مرزها نشان دهنده ثبت تردد حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد سالانه از ۲۵ پایانه مرزی کشور است.

وی بیان کرد: از ۳۲ مرز زمینی مصوب دولت، هم‌اکنون ۲۵ مرز فعال در کشور وجود دارد و هفت مرز نیز به صورت غیر فعال می‌باشد.

مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اظهار داشت: از سال ۱۳۷۵ تا به امروز برای فعالیت و بهره‌برداری از این پایانه‌ها و اجرای طرح‌های عمرانی و عملیاتی آن‌ها هزینه‌های بسیاری شده است که بر اساس برآورد ارزش امروز آن می‌توان گفت، بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

هدایتی بیان کرد: برای مدیریت یکپارچه پایانه‌های مرزی اقداماتی چون درجه‌بندی و اولویت‌بندی پایانه‌های مرزی کشور صورت گرفت.

وی افزود: در همین راستا ساماندهی توقف و نوبت‌دهی به کامیون‌های مراجعه کننده به پایانه‌های مرزی و طرح ایجاد حریم حفاظتی در پایانه‌های مرزی ارایه شده است و همچنین ساماندهی و توسعه پایانه‌های مرزی مهمی همچون میلک، دوغارون، باشماق، آستارا و نوردوز آغاز و اجرایی شد.

هدایتی اظهار داشت: خواب ۵۰ هزار دستگاه کامیون در مرزها سالانه ۷۰ میلیون یورو برای ما هزینه دارد که معادل ریالی این هزینه برابر با دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که معادل با ساخت و تجهیز هشت پایانه مرزی است.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: این خواب به افزایش قیمت کالای صادراتی، خواب کامیون و از کارافتادگی حدود ۲.۵ ماهه ناوگان و توقف سرمایه در مرز منجر شده است.

گفتنی است در این نشست ، منصور فخاران مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط عمومی ، ایرج بیگدلی مدیرکل هسته گزینش سازمان ، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ، معاونین دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی حضور داشتند و مطالب و گزارش های راهبردی درحوزه ذی ربط ارایه کردند

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

وب گردی