موج
کدخبر : ۳۶۵۲۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365275

معتمد در پاسخ به خبرگزاری موج؛

عضو هیأت مدیره سازمان بورس گفت: هدف از تعیین بازار گردان برای شرکت های استانی تنها ایجاد نقدشوندگی است و تاثیری در روند نزولی یا صعودی آنها نخواهد داشت زیرا دارایی این شرکت ها مشخص است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، عضو هیئت مدیره سازمان بورس در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه 386 هزار میلیارد تومان ارزش سهام عدالت است، گفت: کمترین سرمایه در شرکت های استانی 2700 میلیارد تومان و بیشترین سرمایه استانی حدود 36 هزار میلیارد تومان است .

معتمد با بیان اینکه هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی می توانند در پروژه های سودده استانی سرمایه گذاری کنند.

 او با بیان اینکه حضور 100 درصدی سهامداران در سامانه سجام اتفاق بیفتد هلدینگی 49 میلیون نفر خواهیم داشت، افزود: در شورای عالی بورس بحث بازارگردانی سهام شرکت های سرمایه گذاری تصویب شده است.  

معتمد با تاکید بر اینکه شرکت های سرمایه گذاری استانی پذیرش و بازگشایی شده اند و عرضه اولیه نشده اند، افزود: در حال حاضر nav شرکت های استانی یکی است اما قیمت سهام آنها متفاوت است و در حال حاضر صندوقی برای حمایت از این شرکت ها تشکیل می شود که نقدشوندگی سهام بالا برود.

او با بیان اینکه این شرکت ها با نهادهای مالی متفاوت است، گفت: این شرکت ها بعد از انتخابات هیات مدیره اساسنامه آنها اصلاح می شود.

معتمد در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه تعیین بازار گردان برای شرکت های استانی چه تاثیری در روند نزولی آنها خواهد داشت در حالی که بازار گردان ها فقط نوسان گیری می کنند، گفت: هدف از تعیین بازار گردان برای شرکت های استانی تنها ایجاد نقدشوندگی است و تاثیری در روند نزولی یا صعودی آنها نخواهد داشت زیرا دارایی این شرکت ها مشخص است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها