موج
کدخبر : ۳۳۱۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331306

قائم مقام خانه کشاورز در گفتگو با خبرگزاری موج؛

عنایت الله بیابانی گفت: در حال حاضر کشت پیاز بیشتر از نیاز بازار داخلیصورت گرفته و محدودیت صادرات باعث وارد شدن خسارت به تولیدکننده ها شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای اخیر کلیپ های در فضای مجازی منتشر شده که تولیدکنندگان پیاز نسبت به خراب شدن محصولاتشان گلایه مند هستند. قائم مقام خانه کشاورز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر کشت پیاز بیشتر از نیاز بازار داخلی انجام شده است، گفت: اگر ایران بتواند پیاز کشورهای همسایه را تامین خیلی خوب است، اما کشاورزان باید وضعیت بازار داخلی و کشورهای همسایه را در نظر بگیرند زیرا نمی توان در همه شرایط محصول را به کشورهای همسایه صادر کرد، در شرایط کنونی نیز پیاز ایران گرفتار محدودیت صادرات شده و این محصول روی دست کشاورزان باقی مانده است.

عنایت الله بیابانی با بیان اینکه در کشور برنامه ریزی مناسبی برای بخش کشاورزی کشور وجود ندارد، افزود: اگر میزان تولیدات محصولات کشاورزی متناسب با نیاز بازار باشد و روابط با کشورهای همسایه در شرایط پایداری باقی بماند، به طور قطع میزان عرضه و تقاضا متعادل خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه کرونا روی بازار محصولات کشاورزی تاثیر منفی گذاشته است، اظهار کرد: به طور قطع محدودیت در مبادلات تجاری هنوز کاملا برطرف نشده و همین مقوله صادرات محصولات کشاورزی را کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزای موج، در حال حاضر ایران بعد از هند بزرگترین تولیدکننده پیاز در آسیا است و از آنجایی که بخش عمده ای از این محصول در بازار کشورهای همسایه عرضه می شد و امسال به دلیل محدودیت های شیوع ویروس کرونا بخش عمده ای از محصول صادراتی به بازار داخل عرضه شد عملا میزان عرضه بیشتر از تقاضا بود، از این رو برخی از تولیدکنندگان پیاز با نبود مشتری و خسارت روبرو شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها