موج
کدخبر : ۳۲۲۹۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322998

نوبخت:

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تأکید کرد: دولت با همه مشکلات سرپا ایستاده است و در مقابله با کرونا نیز فعالانه حضور دارد و تحریم‌ ها و کرونا را شکست خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که بین پنج تا شش میلیارد تومان از درآمدهای سازمان تامین اجتماعی در این بخش کاهش پیدا کند و دولت با پرداخت بخشی از بدهی‌ های خود به سازمان تامین‌ اجتماعی تلاش می‌ کند که این کمبود را تاحدی جبران کند.

وی با تأکید مجدد بر این نکته که دولت در این شرایط حساس با همه توان در کنار ملت خواهد ایستاد، افزود: پرداخت هزینه قبوض آب و برق کسب‌وکارهایی که پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده با رکود مواجه خواهند بود،‌ به تعویق خواهد افتاد.

نوبخت با اشاره به این‌که در دومین سال تحریم‌ های ظالمانه آمریکا قرار داریم، ‌گفت: دولت سالانه ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند و اجازه نداده که حتی یک ماه حقوق کارکنان و کارمندان به تعویق بیفتد.

وی تصریح کرد: سران آمریکا به‌رغم عوام‌فریبی در این شرایط سخت ملت ایران در مقابله با ویروس کرونا، حتی اجازه فروش نفت برای تأمین اقلام دارویی را به ما نمی‌دهند.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت در مورد بحث مالیات افزود: برای این بخش‌ها نیز شرایط ویژه‌ای را قائل شده‌ایم که نیاز است توسط کارشناسان سازمان امور مالیاتی برای افکار عمومی تشریح شود.

وی در مورد بخشودگی مالیاتی گفت: مالیات از محل درآمد است و به‌طور طبیعی تا درآمدی نباشد مالیاتی هم پرداخت نخواهد شد، اما باید به این نکته توجه هم داشته باشیم که نمی‌توانیم مالیات‌های گذشته را مورد بخشودگی قرار دهیم،‌ چون یکی از محل‌های تأمین منابع دولت،‌ مالیات است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر این‌که دولت با همه مشکلات سرپا ایستاده است،‌ گفت:‌ دولت در مقابله با کرونا فعالانه حضور دارد و تحریم‌ها و کرونا را شکست خواهیم داد.

به گفته وی،‌ برای کارگران مغازه‌ها و افرادی که مشغول به دست‌فروشی بودند که در زمان حاضر شغل خود را از دست داده‌اند، ‌از یک تا دو میلیون تومان به‌صورت قرض‌الحسنه به حساب آنان واریز خواهد شد و با یک تنفس سه ماهه و به شکل اقساط ۲۴ ماهه و با سود چهار درصد پرداخت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها