موج
کدخبر : ۳۱۵۵۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315595

وزیر صنعت در پاسخ به موج؛

رضا رحمانی گفت: در حال حاضر میزان تولید محصولات عناصر نادر خاکی بسیار پایین تر از نیاز داخلی است اما از آنجایی که تنها چهار کشور دانش فنی تولید این محصول را دارند دستیابی به دانش فنی آن کاربرد بالایی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، امروز صبح با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و سورنا ستاری معاون رئیس جمهور، طرح پایلوت تولید عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی را افتتاح کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه این محصول نیازمند فناوری پیشرفته است، گفت: در حال حاضر دانشمندان ایرانی به تولید این محصول دست یافته اند.

رضا رحمانی با بیان اینکه تولید این محصول گامی در جهت خودکفایی است، افزود: پیش از این محصولات عناصر نادر خاکی وارد می شد و تولید داخلی آن از خروج ارز جلوگیری می کند و از طرف دیگر در شرایط کنونی واردات این محصولات با محدودیت هایی همراه بود.

رحمانی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه تولید این محصول چقدر نیاز داخلی را تامین می کند، گفت: در حال حاضر میزان تولید این محصول بسیار پایین تر از نیاز داخلی است اما از آنجایی که تنها چهار کشور دانش فنی تولید این محصول را دارند دستیابی به دانش فنی آن کاربرد بالایی دارد و هم اکنون 2 هزار کیلو در این واحد تولید می شود که در ساخت شیشه، باطری و...کاربرد دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها