موج
کدخبر : ۳۱۵۱۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315176

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به پیش بینی سرمای هوا و محدودیت سوخت گاز مصرفی نیروگاهها ،از هموطنان خواست مصرف برق خود را با راهکارهای ساده 20 درصد کاهش دهند.

به گزارش سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر از مردم خواست با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی برورود موج جدید سرما به ویژه در شمال کشور ،حتی المقدور در 2 هفته آینده  20 درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده میان وزارتخانه های نیرو و نفت در تامین سوخت نیروگاه ها ،مدیریت مصرف برق را با صرفه جویی در مصرف سوخت نیروگاه ها که بیش از 90 درصد آن در نیروگاههای حرارتی با گاز تامین می شود ،همراه دانست و این موضوع را به نفع تامین گاز مردم در موج جدید سرما عنوان کرد و علاوه بر آن صنعت برق را از جایگزینی سوختهای مایع که سوخت استراتژیک محسوب می شود بی نیاز خواهد کرد.
وی گفت: ما به تاسی از همکاری خوب مردم و اقدام موثر صنعت برق  در عبور از پیک تابستان گذشته، درصدد هستیم بابت صرفه جویی مصرف برق طی 2 هفته آتی ، مطابق تابستان تعرفه تشویقی پرداخت کنیم و این روند در صورت تداوم موج سرما تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
دکتر رجبی مشهدی راهکارهای صرفه جویی و همکاری مردم با این طرح را بسیار ساده عنوان کرد و افزود: هموطنان می توانند تنها با خاموش کردن یک لامپ که بهتر است با شل کردن سرپیچ یک لامپ انجام شود، به میزان هزارمگاوات (معادل تولید نیروگاه اتمی بوشهر) صرفه جویی ایجاد کنند.
وی افزود: علاوه برآن استفاده از لوازم گرمایشی در دمای آسایش و بین 19 تا 21 درجه تاثیر گذاری بالایی در کاهش مصرف برق دارد و کمک موثری به بخش انرژی کشور محسوب می شود همچنین لازم است هموطنان از هدر رفت انرژی در ساختمانها جلوگیری کنند.

وی مدیریت و هماهنگی وزارت خانه های نفت و نیرو در این خصوص را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه  صرفه جویی مصرف برق با صرفه جویی مصرف گاز همراه است گفت: مردم تابستان واقعا کمک کردند و ما توانستیم به میزان یک بیستم خرید تضمینی برق معادل حدود 106 میلیارد تومان به مشترکانی که مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دادند ،پاداش پرداخت کنیم و این طرح در زمستان هم که محدودیت انرژی وجود دارد با همکاری مردم عزیز کشور قابل اجراست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها