موج

علی فیروزی مطرح کرد؛

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: در حال حاضر به رانت ها ورود کرده ایم و مصوباتی در زمینه دفتر اسناد رسمی، داروخانه ها و...صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: پیش بینی پذیر کردن فضای کسب و کار زیربنای سرمایه گذاری است که این موضوع در زمینه صدور مجوزها نیز وجود دارد، در بررسی که در هند انجام شده تعدادی از استارت آپ ها در 5 سال اول زندگی می میرند، زیرا اطلاعی از وضعیت تامین سرمایه غیربانکی، مالیات و...مطلع نیستند. بنابراین باید محیط کسب و کار اگر بیمار باشد با اقدامات جزئی اصلاح نمی شود و گاهی نیاز به جراحی دارد.

علی فیروزی با بیان اینکه انجام بخشی از اقدامات تکنیکی رتبه ایران در فضای کسب و کار را تا 70 رتبه بهبود می بخشد، اظهار کرد: در حال حاضر به رانت ها ورود کرده ایم و مصوباتی در زمینه دفتر اسناد رسمی، داروخانه ها و...صادر شده است.

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی برنامه ای برای کاهش مجوزها نداریم، تصریح کرد: در شرایط کنونی تنها مشکل دولت نیست و در بسیاری از موارد حتی نمی دانیم برای اصلاح مشکلات باید با چه تشکلی صحبت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها