موج

مسعود خوانساری خبر داد؛

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال های گذشته تحریم ها و مدیریت باعث شده همواره تورم 18 درصدی داشته باشیم و در هفت ماهه 97 به 26.5 درصد رسیده، همچنین در شش ماهه 98 میزان تورم به حدود 40 درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس اتاق تهران در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره اینکه در سال های گذشته تحریم ها و مدیریت باعث شده همواره تورم 18 درصدی داشته باشیم و در هفت ماهه 97 به 26.5 درصد رسیده است، گفت: در شش ماهه 98 میزان تورم به حدود 40 درصد رسیده است.

مسعود خوانساری با بیان اینکه بودجه ۹۹ نشان دهنده افزایش بودجه شرکت های دولتی است، افزود: بودجه شرکت های دولتی در بودجه نسبت به سال 70 حدود 630 درصد افزایش یافته است، یعنی از هزار و 206 میلیارد تومان در سال 70 به هزار و 484 میلیارد تومان افزایش یافته است.

او با تاکید بر اینکه میزان نقدینگی در شش ماهه 243 هزار میلیارد تومان افزایش یافته، اظهار کرد: نقدینگی از 1883 هزار میلیارد تومان به 2126 هزار میلیارد تومان رسیده است.

خوانساری با تاکید بر اینکه شکایت در زمینه مالیات همچنان وجود دارد که ممکن است به بنگاه های خصوصی آسیب ببینند، اظهار کرد: دولت باید اقدامات لازم در این زمینه انجام دهند.

او با تاکید بر اینکه مردم به دولت اعتماد ندارند، گفت: به گزارش بانک جهانی اعتماد جوهر حکمرانی خوب است.

خوانساری با تاکید بر اینکه رشد سرمایه گذاری در ایران کاهش یافته است، اظهار کرد:  رشد سرمایه گذاری در ایران تا سال 84 حدود 30 درصد تولید ناخالصی داخلی بوده که در سال 97 به حدود 18 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها