موج
کدخبر : ۳۰۹۴۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309406

زنگنه:

وزیر نفت گفت: اگر امروز ما گندم نداشتیم می‌توانستیم وارد کنیم اما شرافت را نمی‌شود وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، بیژن نامدار زنگنه ، وزیر نفت  امروز در مراسم آیین نکوداشت و تجلیل از خدمات محمود حجتی وزیر اسبق جهاد کشاورزی اظهار کرد: من از 37 سال پیش با آقای حجتی آشنا هستم که آن زمان وی جوانی انقلابی و شجاع و به معنی واقعی کلمه یک نجف‌آبادی استاندارد، صریح، رُک و زحمتکش بود که بی رودروایستی در عین حال با نجابت مسائل را مطرح می‌کرد. 

وی ادامه داد: 6 سال در جهاد با آقای حجتی کار کردیم و به سر و مغز هم زدیم اما هنوز هم رفیق هستیم. 

وزیر نفت گفت: آقای حجتی همه چیز خود را وقف جمهوری اسلامی کرد. آرام،‌متین، استوار و بسیار صبورانه کار کرد. فکر و ذهن بسیار عمیقی داشت و همیشه بودش بسیار بیشتر از نمودش بود، هیچ وقت نخواست کارهایش را نمایش بدهد و کارهای بی‌محتوایش را عرضه کند.

زنگنه با بیان اینکه نسل حجتی نسل طیبه‌ای است که نهال آن را امام بزرگوار کاشت و مقام معظم رهبری به خوبی از آن مراقبت کرد، گفت: من در سال 67 از جهاد رفتم و از ایشان خواهش کردم که در وزارت نیرو همکاری کند و اگر می‌خواهد معاون بشود اما پیشنهاد کردم که مجری سد کرخه می‌تواند خدمت بیشتری برای مردم داشته باشد و ایشان قبول کرد و امروز ما سد پرافتخار کرخه را از برکات سخت‌کوشی ایشان داریم. 

وزیر نفت همچنین گفت: به پیشنهاد من آقای خاتمی ایشان را وزیر جهاد کشاورزی منصوب کرد که آن موقع وزیر راه بود و من افتخار می‌کنم که در کنار چنین مردان بزرگی کار کرده‌ام. در حقیقت حجتی نمونه بارز انسانیت و از خودگذشتگی به دیگران و عشق به خوبی‌ها است.

وی همچنین گفت: آقای حجتی در وزارت جهاد کشاورزی کارهای بزرگی کرد که خودکفایی در برخی محصولات از آن جمله است اما این واقعیت است که نسل حجتی کسانی بودند که به خاطر جیب‌شان کار نکردند و از سلامتی خانواده و رفاه از خود گذشتند تا برای این ملت سرافرازی کسب کنند و اینها بسیار ارزشمند است.

زنگنه ادامه داد: اگر امروز ما گندم نداشتیم می‌توانستیم وارد کنیم اما شرافت را نمی‌شود وارد کرد.

وزیر نفت در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسانی که در دوران جنگ شهید شدند و رفتند اما کسانی را خدا نخواست شهید شوند ماندند و با سربلندی برای کشور خود خدمت کردند. افرادی از این دست برکت برای این ملت است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها