موج
کدخبر : ۳۰۱۲۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-301233

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید؛

در حال حاضر 18 هزار صندوق خرد روستایی در کشور تشکیل شده که به هر یک از 600 صندوق در ابتدا 15 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده بود و در حال حاضر به 50 میلیون تومان تسهیلات رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، همایش ملی زنان روستایی و عشایری صبح امروز با حضور علی ربیعی سخنگوی دولت، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و چندتن از معاون وزیر جهاد کشاورزی و...  برگزار شد. این روز از سال 2008 از سوی سازمان ملل نامگذاری شده است تا هر ساله 23 مهر با اجرای برنامه ویژه ای در بیشتر این کشورها این پیام را به سراسر جهان مخابره کند که حمایت از زن روستایی به عنوان یکی از منابع اقتصاد خرد بهترین راهکار برای مقابله با فقر است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه تاکنون 1800 صندوق خرد روستایی تاکنون به وجود آمده است، گفت: یکی از اقداماتی که می تواند به توانمندسازی در کسب و کارها کمک می کند نهادسازی است.

نورالله زاده با بیان اینکه هدفگذاری ما در بخش صندوق های روستایی بانک پذیر کردن آنهاست، افزود: در حال حاضر آموزش های در زمینه اشتغال روستایی انجام می شود و تفاهمنامه های نیز با بخش ای سی تی برای توسعه شبکه بازار منعقد کرده ایم.

او با تاکید بر اینکه به هر یک از 600 صندوق خرد در ابتدا 15 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده ایم، گفت: در حال حاضر پرداخت تسهیلات به هر یک از این صندوق ها به 50 میلیون تومان رسیده است. 

نورالله زاده با بیان اینکه 60 هزار نفر تاکنون در صندوق های روستایی به عضویت درآمده اند، تصریح کرد: یکی از برنامه های ما در شرایط کنونی برنامه ریزی برای توسعه اشتغال روستایی در حوزه آی سی تی است.

همچنین فروغ السادات بنی هاشم مدیرکل دفتر زنان روستایی و عشایری در ادامه برنامه با اشاره به اینکه اجرای این پروژه تولید استاندارد را وارد خانه های روستایی کرد، گفت: شبکه سازی صندوق های خرد روستایی مهمترین اتفاقی بود که در حال حاضر اتفاق افتاده است، زیرا این صندوق ها به دلیل کسب کد اقتصادی می توانند تسهیلات دریافت کنند.

او با بیان اینکه دستگاه های مختلف باید به صندوق های خرد روستایی توجه کنند، اظهار کرد: قرار است امسال 2 وزارتخانه و 2 معاونت ریاست جمهوری همکاری های خود را در قالب امضای تفاهمنامه با این صندوق ها افزایش دهند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها