موج
کدخبر : ۲۷۲۴۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272401

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

رضا رحمانی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی مشترک روز گذشته تفاهم کرده ایم، گفت : در حال حاضر 8 نقطه برای توسعه فعالیت های ایران و عراق تعیین شده است. همچنین در زمینه ریلی، بانکی و بیمه ای، استاندارد و مالیات نیز تفاهم های صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، همایش اقتصادی-تجاری ایران و عراق 18 فروردین با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به همراه چندتن از وزیران ایرانی و عراقی و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این همایش با اشاره به اینکه در سفر ماه گذشته رییس جمهور ایران به عراق یادداشت تفاهم نامه ای در حوزه سلامت، نفت، حمل و نقل و بخش بازرگانی امضا شده بود، گفت: سفر اخیر هیات عراق به ایران یک قدم به جلو است، چرا که با توجه به هدفگذاری 20 میلیارد دلاری تا سال 1400 وجود دارد قرار است کمیته های تجاری مشترک در این بخش فعال شوند.

رضا رحمانی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی مشترک روز گذشته تفاهم کرده ایم، افزود: در حال حاضر 8 نقطه برای توسعه فعالیت های ایران و عراق تعیین شده است. همچنین در زمینه ریلی، بانکی و بیمه ای، استاندارد و مالیات نیز تفاهم های صورت گرفته است.

او با تأکید بر اینکه پیش از این در زمینه استاندارد مشکلاتی برای صادرات کالا از ایران به عراق وجود داشت، افزود: طبق این تفاهم قرار شد در زمینه استاندارد کالا شرکت های ایرانی جایگزین شرکت های اروپایی شوند. همچنین در مورد گمرک نیز تصمیم گرفته شده که قوانین یکسانی تدوین و اجرا کنند. روادید قرار است در حال حاضر یکساله تدوین شود و در آینده به طور کامل برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قرار است همکاری در حوزه را با همکاری وزارت راه توسعه باید، تصریح کرد: توسعه همکاری بخش خصوصی دو کشور مورد تایید دو کشور است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها