موج
کدخبر : ۲۶۵۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265327

رییس سازمان بنادر و دریانوردی؛

محمد راستاد گفت: در دهه فجر تفاهمنامه ای بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع برای ساخت 4 شناور خدمات و پشتیبانی در راستای سند طرح تحول صنعت دریایی امضا شده و این آغازی برای توسعه این بخش است. حال با توجه به اینکه نیاز است در بخشی از تجهیزات توان داخلی را تقویت کنیم باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بیشتر استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رییس سازمان بنادر و دریانوردی در ششمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور که صبح امروز در مرکز همایش های کتابخانه ملی، گفت: در حال حاضر نیز به هماهنگی بیشتری بین ارگان های دریایی است و از آنجایی که هماهنگی بین ارگان های مختلف بیش از گذشته اهمیت دارد این فرصت مغتنمی برای حرکت در مسیر توان داخلی است.

محمد راستاد با بیان اینکه بریان هوک آمریکایی چند وقت پیش مدعی کاهش فعالیت های دریایی ایران بعد از تحریم ها شده بود، افزود:240 میلیون تن تخلیه و بارگیری با وجود تحریم ها در کشور داشتیم

او با اشاره به سفر اخیر رییس ایمو به ایران تصریح کرد: این مسئول بین المللی بعد از انتصابشان برای نخستین بار به ایران سفر کردند و در سخنرانی خود اعلام کردند ایران یکی از کشورهای توانمند در حوزه دریا است.

راستاد با تاکید بر اینکه فرصت خوبی برای تقویت تولیدات داخلی است، تصریح کرد: در دهه فجر تفاهمنامه ای بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع برای ساخت 4 شناور خدمات و پشتیبانی در راستای سند طرح تحول صنعت دریایی امضا شده و این آغازی برای توسعه این بخش است. حال با توجه به اینکه نیاز است در بخشی از تجهیزات توان داخلی را تقویت کنیم باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بیشتر استفاده کنیم.

او با اشاره به اینکه امروز هزار و 600 میلیارد تومان پروژه دریایی با حضور رییس جمهور در استان هرمزگان بهره برداری خواهد شد، تصریح کرد: همچنین فاز سه بخش کانتینری بندر شهید رجایی در روند توسعه ادامه خواهد یافت.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه 30 هزار نیرو در بخش دریایی کشور مشغول هستند، تصریح کرد: در حال حاضر در بخش فنی باید تولید سوخت با سولفور پایین  ا در دستور کار قرار دهیم تا در راستای محیط زیست دریایی گام برداشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها