English

باهدف رونق اقتصاد مدارس؛

مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به اهداف خود برسد و لازم است سایر نهادها در این مسیر کمک کنند.

مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمد خلیل عسکری در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در شیراز گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، نهادهایی در کشور شکل گرفتند که توانسته اند ارتباط خوبی بین مردم و دستگاههای دولتی برقرار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از این نهادها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است که منشا خدمات بسیار زیادی در جامعه شده است.

عسکری گفت: امروز ضرورت دارد این نهادها براساس بیانیه گام دوم انقلاب که رهبری ترسیم کرده اند در بازسازی ماموریت دستگاههای دولتی و کمک به انها فعالیت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این نهادهایی که رویکرد فرهنگی دارند باید به کمک آموزش و پرورش بیایند چرا که اموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به اهداف خود برسد.

عسکری گفت: باتوجه به اینکه در آموزش و پرورش قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب اموزشی برابر شکل گرفته است ضروری است که این نهادهای حمایتی با هم افزایی با این قرارگاه فعالیت کنند تا از موازی کاری پیشگیری شود.

خاطر نشان می شود: براساس این تفاهم نامه طرح مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مدارس استان اجرا می شود.

براساس این طرح قرار است سطح مهارت اموزی میان دانش اموزان ارتقا و از طرح های مرتبط انها حمایت شود.

همچنین تلاش در جهت مردمی سازی اقتصاد در اموزش و پرورش و خودکفایی اقتصاد مدرسه و ایجاد فضای درآمدزایی مبتنی بر تولید برای دانش اموزان کم‌برخوردار از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

خاطر نشان می شود: در این مراسم حسین پورنورعلی؛ مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان فارس نیز حضور داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه