English

رییس کل دادگستری استان قزوین:

برای بیش از هزار زندانی استان ایجاد اشتغال شد

رییس کل دادگستری استان قزوین از ایجاد اشتغال برای یک هزار و 66 زندانی استان قزوین در طی سال گذشته خبر داد.

برای بیش از هزار زندانی استان ایجاد اشتغال شد

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، علی شعبانی در تشریح اقدامات دستگاه قضایی استان در جهت حرفه آموزی و اشتغال زندانیان گفت: زندان به عنوان یکی از ابزارهای قانونی و اجتناب ناپذیر در راستای تامین امنیت جامعه و کاهش بزهکاری افراد است و به همین خاطر بهترین راهکار برای تحقق این امر، آموزش مهارت های شغلی و حرفه آموزی در جهت بازاجتماعی کردن مجرمان است.

وی افزود: بحمدالله طی سال های گذشته مجموعه دستگاه قضایی استان با همراهی سایر بخش ها بخصوص حوزه صنعت و تولید بسترهای مناسبی را برای حرفه آموزی و اشتغال در داخل زندان و همچنین پس از تحمل دوران حبس فراهم کرده و هر فردی در زندان اگر تمایل به اشتغال داشته باشد، زمینه آن مهیا است.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان داشت: بدون شک ایجاد اشتغال برای زندانیان و کمک به عدم بازگشت آنها به سمت ارتکاب جرم یک اقدام عملی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و پیشگیری از وقوع جرم است و با توجه به تلاش های انجام شده در سال گذشته برای یک هزار و 66 مددجوی زندان های استان به صورت اشتغال کارگاهی 218 نفر، اعزام به کار 257 نفر و اشتغال نشسته 591 نفر ایجاد شغل شد. 

شعبانی توجه به شرایط خانواده زندانیان را مهم برشمرد و اذعان داشت: وضعیت مددجویان در زندان کاملاً مشخص است و از تمامی امکانات برخوردار هستند، اما خانواده آنها به لحاظ مختلف از جمله مسائل معیشتی، اقتصادی، اجتماعی و... در معرض آسیب های مختلف قرار دارند و به همین خاطر توجه به شرایط آنها بسیار حائز اهمیت است.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: خانواده زندانیان همواره و تا حد توان از کمک های مادی و معنوی انجمن حمایت از زندانیان استان برخوردار می شوند، اما آنچه در سال جاری مورد توجه و تاکید دستگاه قضایی استان قرار گرفته، توانمندسازی خانواده زندانیان در حوزه های مختلف است و به همین خاطر ایجاد اشتغال یکی از راهکارهای مناسب برای کاستن آسیب ها است و بر همین اساس و با تدابیر اندیشیده شده؛ شاغل نمودن 500 نفر از خانواده مددجویان هدف گذاری شده است و در این حوزه تمامی دستگاه ها و نهادها باید کمک کار دستگاه قضایی باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه