English

استاندار کردستان:

تاخیر در اجرای طرح مسکن ملی قابل قبول نیست

استاندار کردستان از تاخیر در اجرای طرح‌های مسکن ملی در برخی شهرستان‌ها انتقاد کرد و گفت: زمین‌های در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح در شهری مثل بیجار مشکل توپوگرافی و معارض ندارد، پس تعلل در این رابطه قابل قبول نیست و بلافاصله باید کار شروع شود.

 تاخیر در اجرای طرح مسکن ملی قابل قبول نیست

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن کردستان با محوریت وضعیت شهرستان‌های بیجار و دیواندره اظهار کرد: دیگر در کلنگ‌زنی طرح های مسکن ملی شرکت نخواهم کرد، چون پروژه‌های کلنگ زنی شده هم با تاخیر و کندی پیش می‌رود و این اصلا قابل قبول نیست.

وی یادآور شد: مسکن ملی جزو تعهدات دولت و از اولویت‌های مورر تاکید رییس جمهور است و باید با جدیت دنبال شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: فرمانداران مسئول اجرای پروژه مسکن ملی در شهرستان ها هستند؛ بنابراین تعامل راه و شهرسازی و فرمانداران باید برقرار باشد.

 

تایید ثبت‌نام بیش از ۷۶ هزار متقاضی مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان هم در این نشست گفت: سهمیه ساخت مسکن ملی در استان ۳۶ هزار و ۷۴۸ واحد است که ۱۸۷ هزار و ۷۶۶ نفر ثبت نام کرده‌اند و ثبت‌نام ۷۶ هزار و ۳۲ نفر تایید شده است.

جهانگیر الیاسی با بیان اینکه ۹ دهم ثبت‌نامی‌های تایید شده در بیجار مجرد و در دیواندره این میزان ۱.۸ درصد است، افزود: در مجموع در استان ۳۲ درصد ثبت‌نامی‌های تایید شده مجرد هستند.

وی ادامه داد: تاکنون در بیجار ۵۶۸ متاهل و ۲۳۲ مجرد و در دیواندره هزار و ۷۲۹ متاهل و ۳۲۵ مجرد واریز وجه کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی یادآور شد: تعداد واحدهای ابلاغی مسکن ملی دیواندره هزار و ۱۱۵ مورد است که تا کنون ۱۳ هزار و ۱۴۶ نفر ثبت نام کرده اند و چهار هزار و ۲۳۰ نفر تایید شده است.

الیاسی اضافه کرد: در بیجار نیز هزار و ۷۰۴ واحد ابلاغ شده که تاکنون ۶ هزار و ۱۸ نقر ثبت نام کرده اند و ثبت نام هزار و ۷۱۷ نفر تایید نهایی شده است.

 

هزار و ۵۶۵ واحد مسکن روستایی در دیت ساخت

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان هم گفت: هزار و ۵۶۵ واحد مسکن روستایی در قالب طرح مسکن ملی در حال اجرا است که بیجار با ۳۵۵ واحد بیشترین طرح را به خود اختصاص داده است.

سعید رسولی ادامه داد: بنیاد مسکن در ۱۰ شهر از ۲۳ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان، زمین هایی شناسایی کرده تا قابلیت الحاقی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه