موج
کدخبر : ۴۸۶۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-486885
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

دریافت هرگونه وجه مالی از بیماران، خارج از صندوق بیمارستان ها ممنوع است

دریافت هرگونه وجه مالی از بیماران، خارج از صندوق بیمارستان ها ممنوع است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت، بر ممنوعیت دریافت وجه مالی از بیماران خارج از صندوق بیمارستان ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با تاکید بر تحقق کامل اهداف ستاد نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت در استان، این امر مهم را نیازمند تلاش بیش از پیش متولیان این حوزه دانست.

سید وحید حسینی با قدردانی از قانون ‌مدار بودن مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت و جامعه پزشکی و پیراپزشکی فارس، تامین و ارتقای سلامت در جامعه را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: بحران کرونا ثابت کرد که جامعه پزشکی همواره در کنار مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیشرفت های حوزه پزشکی ایران در سال های پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیشرفت های علم پزشکی در ایران بسیار چشمگیر بوده و مجموعه سلامت فارس نیز همگام با این پیشرفت ها در حال حرکت بوده و بسیاری از اعمال جراحی و سایر درمان های پیشرفته در دنیا از سوی پزشکان توانمند مجموعه سلامت فارس به بیماران ارایه می شود.

حسینی با تاکید بر اینکه مراکز پزشکی و پیراپزشکی ملزم به عقد قرارداد با بیمه های درمانی پایه هستند، یادآور شد: مردم نباید در پرداخت هزینه های درمانی خود با مشکل مواجه باشند و سازمان های بیمه گر نیز نسبت به گسترش پوشش بیمه ای خدمات درمانی، اقدامات لازم را انجام دهند.

او با تاکید بر اینکه هر فرد به سهم خود باید در ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه گام بردارد، اضافه کرد: دریافت پول خارج از صندوق بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و نهاد‌های عمومی ممنوع است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه سلامت، با سامانه تلفنی ۱۹۰ و ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

 

بررسی ۱۳۸۵ پرونده مرتبط با تعرفه خدمات سلامت، در سال گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گزارشی از عملکرد این ستاد را در سال ۱۴۰۱ ارایه کرد.

مهرداد شریفی با اشاره به اینکه ستاد نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت دانشگاه در سال گذشته، هزار و ۳۸۵ پرونده در حوزه تعرفه خدمات سلامت را بررسی کرده است، گفت: در راستای بررسی این درخواست ها، بیش از ۷۰ پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رییس هیات مدیره نظام پزشکی شیراز، مدیران سازمان های بیمه گر، نماینده انجمن بیمارستان های خصوصی شیراز، رییس شورای هماهنگی بیمه های تکمیلی استان فارس، مدیران ارشد و کارشناسان ستادی معاونت درمان دانشگاه از دیگر اعضای این نشست بودند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه