موج
کدخبر : ۴۸۶۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-486519
رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان عنوان کرد؛

شرایط برای ایجاد و توسعه ارتباطات تجاری با کشور تاجیکستان مهیا است

شرایط برای ایجاد و توسعه ارتباطات تجاری با کشور تاجیکستان مهیا است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: شرایط برای ایجاد و توسعه ارتباطات تجاری با کشور تاجیکستان مهیا است و اتاق بازرگانی هرمزگان تمام همکاری های لازم در این زمینه را خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، همزمان با بازدید هیات تجاری هرمزگان از نمایشگاه مذکور دیدارهای متعددی با مسئولان بخش های مختلف صورت گرفت که دستاوردهای بسیارخوبی در این سفر به دنبال داشت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان در این سفر طی دیداری با معاون وزارت صنایع و فناوری های نوین تاجیکستان ضمن معرفی ظرفیت های استان هرمزگان، اظهارداشت: روابط ایران و تاجیکستان به دلیل تشابهات فرهنگی بسیار درخشان است و معرفی ظرفیت های تجاری استان هرمزگان به کشورهای دوست و همسایه اولویت نخست ما در اتاق است.

محمدرضا صفا ادامه داد: اتاق بازرگانی هرمزگان با ظرفیت هایی که در بعد تجاری دارد میتواند شریک تجاری بسیار خوبی برای تاجیکستان محسوب شود.

وی افزود: شرایط برای ایجاد و توسعه ارتباطات تجاری با کشور تاجیکستان مهیا است و اتاق بازرگانی هرمزگان تمام همکاری های لازم در این زمینه را خواهد داشت.

صفا تاکید کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود در هرمزگان و استقبال طرف تاجیکی از این ظرفیت ها، آینده خوبی برای گسترش روابط بین دو طرف متصور هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: ظرفیت های استان هرمزگان در ابعاد تجاری، صنعتی، بندری، کشاورزی، معدنی و غیره میتواند فصل جدیدی در توسعه روابط تجاری هرمزگان با تاجیکستان ایجاد کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان نیز طی دیداری با هیات تجاری هرمزگان اظهارداشت: اقدامات بسیار خوبی برای توسعه و تعمیق همکاری های ایران و تاجیکستان در همه بخش ها به ویژه در حوزه اقتصادی انجام گرفته است که افزایش آمار و میزان مبادلات تجاری بین دو کشور که در سال ۲۰۲۱ به ۴۰۰ هزار دلار رسید، خود نشان دهنده این مهم است.

محمد تقی صابری ادامه داد: آنچه برای تقویت و گسترش روابط تجاری هرمزگان و تاجیکستان در حوزه های مختلف باید انجام شود طراحی برنامه های بلند مدت همکاری اقتصادی است که بدون شک استان هرمزگان با ظرفیت های بسیار خوبی که در بخش های مختلف دارد می تواند شریک تجاری بسیار خوبی برای تاجیکستان محسوب شود.

وی تصریح کرد: برقرای خط پروازی بین ایران و تاجیکستان ظرفیت بسیاری خوبی در زمینه اقتصادی و گردشگری برای دو طرف ایجاد کرده است.

صابری یادآور شد: در خصوص لغو رویداد بین ایران و تاجیکستان نیز سفارتخانه ایران پیشنهاد خود را به مقامات تاجیکی ارائه و آمادگی اش را اعلام کرده است و مقامات تاجیکستان نیز با نظر مثبت در حال پیگیری هستند که امیدواریم تحقق این مهم سفرهای مردم و مسوولان کشور را تسهیل کند.

سفر هیات هرمزگانی به تاجیکستان به دعوت این کشور صورت گرفت و این سفر دستاوردهای بسیار خوبی به ویژه در بخش فرآوری محصولات کشاورزی و بخش آّبزیان به دنبال داشت.

همچنین دیدار با معاونت وزارت کشاورزی تاجیکستان، دیدار با رئیس آژانس صادرات تاجیکستان، شرکت در همایش تجاری با مدیران شرکت های حاضر در نمایشگاه تاجیکستان ۲۰۲۳ ، دیدار با رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان و دیدار با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع تاجیکستان از جمله برنامه ها و دیدارهای این سفر بود.

امضای تفاهمنامه همکاری بین دو اتاق بازرگانی هرمزگان و تاجیکستان و شرکت در نشست B۲B نیز از دستاوردهای مهم این سفر بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه