English

امام جمعه قم خطاب به کشورهای حوزه قفقاز:

عادی‌سازی روابط با اسرائیل به پایان رسیده است

امام جمعه قم خطاب به کشورهای حوزه قفقاز گفت: ایران دوست شماست و فکر نکنید که می‌توانید کاری کنید، جا برای اسرائیل باز نکنید، ملت ما بیدار است و ملت خود شما هم بیدارتر از ما است و خود را اسیر فتنه‌های شیطانی نکنید و در مسیر غلط گام برندارید.

عادی‌سازی روابط با اسرائیل به پایان رسیده است

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه ساختن روح و شخصیت یک انسان بسیار مهم‌تر از ساختن ساختمان‌ها و مادیات است، اظهار کرد: شغل معلم و مربی از دیگر شغل‌ها اهمیت بیشتری دارد.

وی با تاکید بر اینکه تربیت و اصلاح نیازمند همدلی با افراد است، اظهار کرد: مبلغان دینی برای تغییر در افراد باید ارتباط خوبی با آنان برقرار کنند تا بتوانند در آنان تاثیرگذار باشند؛ اگر به دنبال تربیت یک کودک هستیم باید با زبان کودکی با اون سخن بگوییم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: پدر و مادر و همچنین مربی و معلم باید دنیای فرزندان را بشناسند و با نگاه به ویژگی‌های دنیای آن‌ها با آن‌ها سخن بگویند؛ انبیا هم خود را پایین می‌آوردند و در سطح مردم سخن می‌گفتند.

راهکار جلوگیری از گسست نسلی تاثیرگذاری و شناخت نسل‌های جدید است

وی ادامه داد: اگر بخواهیم دچار گسست نسلی نشویم باید نسل جدید را بشناسیم و متناسب با ویژگی‌های آنان بر آنان تاثیرگذار باشیم، در غیر این صورت نسل پیشگام در انقلاب از نسل های جدید دور می‌شوند.

آیت‌الله اعرافی اظهار کرد: امروز نسل جوان و انقلابی هم به فضل الهی رویش پیدا کرده و به برکت انقلاب اسلامی ما در کنار برخی از ریزش‌ها شاهد رویش نسل‌های بیدار و هوشمند هستیم که افراد بزرگی در ساختن این نسل‌ها تاثیرگذار بوده‌اند.

وی افزود: ما باید بیدار باشیم و شبانه‌روز به مرگ، آرزوهای دور و دراز و شیطانی که در کمین ما قرار دارد توجه کنیم و اگر غافل باشیم هنگام مرگ با خسارت‌های بزرگ مواجه خواهیم شد.

امام جمعه قم از سالروز شهادت حضرت حمزه، وفات عبدالعظیم حسنی و سالروز گرامیداشت مرحوم صدوق، کلینی و بروجردی یاد کرد و فرا رسیدن هفته هلال احمر را نیز گرامی داشت.

وی گفت: در ایام فتنه‌ها و اغتشاشات مهندسی شده غرب و دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی، ما با حوادث گوناگون مواجه بودیم اما ملت در برابر یک تهاجم و جنگ پیچیده و ترکیبی، هوشیاری و وحدت خوبی را نشان داد و ثابت کرد که همچنان از ظرفیت بالا و توان فکری بالا برای مواجهه با توطئه‌های دشمنان برخوردار است.

*پیام خون شهید سلیمانی تجدید بیعت روحانیت با مردم است

آیت‌الله اعرافی از شهادت مرحوم آیت‌الله سلیمانی یاد کرد و گفت: در مجموع تعرضاتی که انجام شد شهادت شهید سبزوار و شهید شهرکی هم دردناک و افتخارآمیز بود اما شهادت آیت الله سلیمانی نشان داد که روحانیت راستین و آگاه ما هیچگاه صحنه را خالی نخواهد کرد، درکنار مردم خواهد ماند و همچنان روحانیت مدافع اسلام، انقلاب و مردم ایران خواهد بود و پیام خون شهید سلیمانی، تجدید عهد و بیعت روحانیت با مردم عزیز و شریف ایران است.

*شهادت شهید الداغی نشان از زنده بودن غیرت ایمانی در جامعه است

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: شهادت الداغی نیز نشان از رویش‌های انقلاب و زنده بودن غیرت ایرانی و ایمانی در جامعه ما است و شهادت شهید شهرکی نیز نشان از نیروی انتظامی مظلوم و مقتدر است اما تشییع جنازه این شهدا در استان‌های مختلف نشان دهنده حضور هوشمندانه و بصیرتمندانه ملت است.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی با وجود همه هجمه‌ها نشان داده است که در صحنه حضور دارد، دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که نباید به بعضی از پیشرفت‌های خود خوش باشند بلکه باید بدانند که ملت همچنان بر سر پیمان با شهدا و انقلاب ایستاده و خواهد ایستاد.

آیت‌الله اعرافی گفت: دولت‌مردان و مردم همه باید در کنار یکدیگر برای اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی تلاش کنند و ارتقای این اقتدار ابعاد مختلفی دارد که یکی از آن‌ها بعد نظامی است و برای نخستین بار است که امروز ما از یک اقتدار آبرومند نظامی و امنیتی برخودار هستیم، برای اولین بار است که ما در رتبه بالا در ارتش‌های جهان قرار گرفته‌ایم و سلاح‌های پیشرفته برای دفاع از اسلام و ملت ساخته‌ایم و سپاه و ارتش و فراجا از یک اقتدار بالایی برخوردار هستند و نه فقط مدافع ملت ایران بلکه مدافع مظلومان جهان هستند.

وی تصریح کرد: یک سپاهی عزیز به ناو آمریکایی و راهبران آن فرمان می‌دهد که از اینجا دور شوید و به آنان دستور می‌دهد که فارسی صحبت کنید چراکه اینجا خلیج فارس است، قدرت ما در پهپادها و موشک‌های پیشرفته و حضور در دریاها برآمده از انقلاب اسلامی و وحدت ایران اسلامی است و همچنان باید در این حوزه پیشرفت داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حوزه علمی و فناوری نیز رتبه‌هایی بین 14 تا 18 را در تولید علم داشته‌ و پیشرفت‌های خوبی رقم زده‌ایم اما نباید متوقف شویم، دانشمندان جوان ما باید همچنان بکوشند و تلاش کنند تا قدرت علمی و فناوری نظام اسلامی و محور مقاومت را بالا ببرند.

وی گفت: در حوزه منطقه‌ای، سیاسی، دیپلماسی و بین‌المللی بسیاری از معادلات مستکبران عالم تغییر کرده است و ما همه به یاد داریم فریادهای شیطانی رؤسای جمهور آمریکا که حرف از خاورمیانه یکپارچه می‌زدند اما امروز پایگاه آمریکا یعنی اسرائیل در خطر است و در سرزمین‌های اسرائیل و کرانه باختری شاهد ذلیل شدن اسرائیل هستیم.

*دوران عادی‌سازی روابط با اسرائیل به پایان رسیده است

آیت‌الله اعرافی گفت: بیشتر دولت‌ها پیرامون اسرائیل مقابل آن قرار دارند و حزب الله عزیز هم معادلات اسرائیل را تغییر داده است، آن قدرت هسته‌ای امروز از درون خود دچار چالش شده است، برخی از قدرت‌های حوزه خلیج فارس هم که گریز از مرکزیت اسلام را داشته‌اند متوجه شدند که نمی‌شود مقابل ایران ایستاد و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمام شده است.

وی تصریح کرد: معادلات قدرت در دنیا تغییر کرده است و در اروپا نغمه‌های مخالفت پیدا شده و چین و روسیه هم تفکرات خام آمریکا را بهم ریخته‌اند.

امام جمعه قم اظهار کرد: محور مقاومت به اقتدار مطلوبی رسیده است، یمن، سوریه، لبنان، ایران و عراق امروز یک زنجیره متحد مقابل آمریکا و غرب هستند و بدانید که اهداف این زنجیره قدرتمند ایمانی و انقلابی پیش خواهد رفت و خواب‌های دشمن را نقش بر آب خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اقتدار دفاعی و نظامی ما در سطح بسیار خوب، اقتدار علمی و فناوری رو به پیشرفت و اقتدار دیپلماسی قابل قبول و وضعیت بین‌المللی درحال تغییر معادلات به نفع ایران است و در حوزه اقتصاد هم با وجود شاخصه‌های فراوان پیشرفت، باید رسیدگی به محرومان، رفع فسادها و خصوصی‌سازی بخش‌های اقتصادی را دنبال کنیم و البته مهم‌تر از این اقتدارها، اقتدار معنوی است که موجب ماندگاری انقلاب اسلامی است و جوانان ما این آگاهی را دارند.

آیت‌الله اعرافی خطاب به کشورهای حوزه قفقاز گفت: ایران دوست شماست و فکر نکنید که می‌توانید کاری کنید، جا برای اسرائیل باز نکنید، ملت ما بیدار است و ملت خود شما هم بیدارتر از ما است و خود را اسیر فتنه‌های شیطانی نکنید و در مسیر غلط گام برندارید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه