موج
کدخبر : ۴۸۴۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484948
با دستور دادستان قزوین:

البسه نامتعارف از فروشگاه ها جمع آوری می شود

البسه نامتعارف از فروشگاه ها جمع آوری می شود

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بر اساس مواد قانون رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباس هایی که استفاده از آن در ملاء عام خلاف شرع است و یا عفت عمومی را جریحه دار می کند و همچنین وفق ماده 640 قانون مجازات اسلامی تولید، توزیع و فروش و نگهداری برای فروش چنین لباس هایی جرم و در حکم قاچاق است.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، حسین رجبی دادستان قزوین در تشریح این خبر گفت: یکی از شگردها و توطئه های دشمنان علیه نظام و فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی، تغییر سبک زندگی و ترویج بی بندوباری با نهادینه سازی پوشاک نامتعارف و زننده است؛ یعنی پوشاکی که استفاده از آن خلاف شرع و فرهنگ کشور و موجب جریحه دار کردن عفت عمومی می شود.

وی افزود: تولید، تولید زیرزمینی و قاچاق اینگونه پوشاک منجر به این شده که در بسیاری از فروشگاه ها عرضه شود و گاهاً تهیه لباس برای افرادی که عفت عمومی را رعایت می کنند، محدود می شود و متاسفانه برخی نوجوانان و جوانان نیز بدون توجه و اطلاع از پشت پرده این تهاجم فرهنگی، اقدام به تهیه و استفاده از این پوشاک نامتعارف نموده و در ملاء عام حاضر می شوند.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان داشت: بر اساس مواد قانون رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباس هایی که استفاده از آن در ملاء عام خلاف شرع است و یا عفت عمومی را جریحه دار می کند و همچنین وفق ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی تولید، توزیع و فروش و نگهداری برای فروش چنین لباس هایی جرم است و برای آن مجازات های متعددی پیش بینی شده است.

رجبی همچنین تصریح کرد: در همین راستا طی مکاتبه ای با پلیس نظارت بر اماکن عمومی اعلام گردید که با همکاری سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اتحادیه ها به کلیه تولیدکنندگان و فروشندگان البسه نامتعارف ابلاغ گردد که ضمن اصلاح روند تولید، از تولید و فروش البسه های نامتعارف خودداری کنند و فروشگاه های عرضه نیز ظرف مدت ۱۰ روز در راستای اقدامات پیشگیرانه شخصاً اینگونه البسه را جمع آوری نمایند.

وی اظهار داشت: در صورت عدم توجه و اجرای این دستور، دستگاه های متولی مذکور ضمن بازدید از مراکز تولید و فروشگاه های سطح شهر؛ در اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی راساً نسبت به جمع آوری اینگونه البسه اقدام و تعیین تکلیف خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: این طرح مقطعی نبوده و به صورت مستمر در طی سال اجرایی خواهد شد و قطعاً با متخلفان در چارچوب قوانین کیفری و تعزیراتی برخورد می شود و دادستانی بر اجرای این دستور نظارت می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه