موج
کدخبر : ۴۸۴۸۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484899
معاون وزارت آموزش و پرورش:

درخشش دانش آموزان در المپیادهای علمی نتیجه تلاش معلمان است

درخشش دانش آموزان در المپیادهای علمی نتیجه تلاش معلمان است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، گفت: دانش آموزان ما در المپیادهای علمی جهانی خوش درخشیدند که این نتیجه تلاش همین معلمان متعهد ما بود.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، قاسم احمدی لاشکی در دیدار با فرهنگیان شهرستان آباده، اظهار کرد: شهرستان آباده را در سطح کشور علاوه بر پایتخت منبت جهان، به سرزمین آواها و سرود های زیبا شناخته می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود: همه اقشار جامعه مدیون و نیازمند معلم هستند هرچند معلمان دارای مشکلاتی به ویژه در بخش معیشتی هستند اما هنگام انجام وظیفه تنها به تربیت خوب دانش آموزان می پردازند.

احمدی لاشکی تصریح کرد: در دهه‌های اخیر تصمیمات خلق الساعه برخی دولت ها، آموزش و پرورش را با چالش روبرو کرده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: آموزش و پرورش تنها ترین دستگاه است که علیرغم تاکید سند تحول بر همکاری همه دستگاه‌ها هیچ یک از دستگاه ها در فرآیند تعلیم و تربیت حضور ندارد.

وی ادامه داد: چنان که بوعلی سینا می گوید، خردمندترین افراد باید معلم شوند لذا افرادی که در اعتقادات مشکل دارند نباید در قشر معلمان قرار گیرند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در تخصیص بودجه به آموزش و پرورش مجلس می توانست بهتر عمل کند دولت قبل فقط شعار داد و رتبه بندی را اجرا نکرد.

احمدی گفت: در اثنای اجرای رتبه بندی بیش از ۶هزار حکم برای معلمان صادر شد و دولت کار خطیر و سنگینی انجام شد که باید شکرگزار بود.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش افزود: طبیعی است کار به این بزرگی با ایراداتی همراه باشد لذا در ادامه مسیر اصلاح انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: آئین نامه رتبه بندی نیازمند اصلاح است لذا مجلس شورای اسلامی و دولت باید این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

احمدی لاشکی افزود: بیش از ۴ هزار نیروی اداری داریم که مشمول رتبه بندی نشدند لذا باید با اصلاح نظام رتبه بندی مشکل این افراد را حل کنیم.

وی اضافه کرد: دانش آموزان ما در المپیادهای علمی جهانی خوش درخشیدند که این نتیجه تلاش همین معلمان متعهد ما بود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بر آشنایی معلمان با تربیت کودک تاکید و عنوان کرد: معلمان باید در دوره های ضمن خدمت مشارکت کنند و خود را به علم روز مجهز کنند.

وی ادامه داد: چنان که بوعلی سینا می گوید، معلم باید با وقار و با شخصیت باشد معلم اجازه ناهنجاری به خود نمی دهد اما مسئولین باید مشکلاتش راحل و فصل کنند.

احمدی لاشکی تصریح کرد: در حوادث اخیر دشمن به تعطیلی مدارس کمر بسته بود اما معلمان تمام قد در برابر دشمن در خط مقدم ایستاد لذا این معلم باید از سوی جامعه تکریم شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه