موج
کدخبر : ۴۸۳۹۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-483968
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل:

ایجاد اشتغال در آران و بیدگل ۱۲۳/۵ درصد از برنامه هدف گذاری بیشتر است

ایجاد اشتغال در آران و بیدگل ۱۲۳/۵ درصد از برنامه هدف گذاری بیشتر است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: اشتغال ایجاد شده در آران و بیدگل ۱۲۳/۵ درصد از برنامه هدف گذاری بیشتر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حسن اربابی در نشست خبری هفته کار وکارگر ضمن ارائه خلاصه‌ای از عملکرد این سازمان برای این قشر زحمتکش گفت: بیش از ۳ هزار و ۴۲۰ شغل در شهرستان آران و بیدگل  ایجاد شده ،که هدفگذاری برنامه اشتغال امسال نیز حدود ۲ هزار۷۷۹ شغل است.

وی بیان کرد: شهرستان آران و بیدگل  در مجموع سال گذشته وضعیت آرامی در بخش کار و تولید و تعاونی‌ داشت و بسیاری از مشکلات سال‌های قبل گره‌گشایی شد.

رئیس اداره تکاور شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: در کنار رونق تولید، رونق اشتغال نیز شکل می گیرد و در این خصوص تلاش همه دستگاه های اجرایی شهرستان به کار گرفته شده تا در نهایت، به تحقق شعار سال منجر شود.

اربابی دو عامل محرک اقتصاد هر کشوری را ،نیروی انسانی و سرمایه  دانست و بیان کرد: بخش عظیم آن را قشر کارگر و کمترین آن را کارفرما و دولت مردان تشکیل می دهند.

وی همچنین افزود: سه قشر "کارگر، کارفرما و دولت مردان" با هماهنگی، همراهی همدیگر و تعامل بیشتر طبیعتا در اقتصاد کشور  موفق تر  خواهند بود همان چیزی که شاید در شهرستان آران و بیدگل شاهد آن هستیم مطلوب بودن این تعاملات در حد بسیار بالا است.

اربابی در ادامه اظهار داشت: این امر باعث میشود تا کارگران ،کارفرمایان و دولت مردان شهرستان آران و بیدگل  در حد توانشان تلاش و کوشش کنند تا در سال های آینده شاهد کاهش نرخ بیکاری برای همیشه یا تک رقمی وپایین تر از ۵ درصد بودن در این شهرستان باشیم.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: تعداد بیمه شدگان این شهرستان با جمعیت تحت پوشش خود ۸۶۳ هزارو ۶۵۱ نفر که حدود ۷۵ درصد جمعیت شهرستان آران و بیدگل تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می باشند.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: تعداد بیمه شدگان اجباری ۱۸هزارو ۴۵۳ نفر،بازنشستگان ۵ هزارو ۹۳۱ نفر و بیمه شدگان اصلی "بیمه شده اجباری،مشاغل،قالی بافی، کارگر ساختمانی، رانندگان،اصناف و بیمه بیکاری "۲۵ هزارو ۸۱۱ نفر و مجموع کل مستمر بگیران از قبیل " بازنشستگان، کار افتاده ها و فوتی "۷ هزارو ۴۹۸ نفر می باشند.

حسن اربابی در حوزه فرهنگی و اجتماعی بیان کرد:با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سپاه  کتابی با عنوان کتاب شهدای کارگر صنایع و اصناف شهرستان به مدت ۲ سال به گرد آوری تا همه شهدای که در این شهرستان یا شهرستان های دیگر تدفین شده اند ولی اصالتا آران و بیدگلی هستند شناسایی که از این تعدا ۳۶۵ شهید پایگاه اجتماعی در حوزه صنایع و اصناف تایید،که مجموع ۱۱۷ نفر از این شهدا در صنایع  مشغول به کار،که ۲۴۸ نفر آنان به کارگران اصناف مربوط می شوند.

اربابی در بحث تسهیلات اشتغال زایی گفت: ۴۵ میلیارد تومان کمیته امداد ۲۵ میلیارد تومان بنیاد برکت عمدتا صرف روستاها، بسیج سازندگی ۴۰ میلیارد تومان،اداره کار و فرمانداری ۱۰ میلیارد تومان حوزه تعاون ۱۸ میلیارد تومان و مشاغل خانگی ۲ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماع بیان کرد: سیاست کلی ما در حوزه اشتغال بانوان ،ترویج فرهنگ مشاغل خانگی برای اشتغال و ایجاد کسب درآمدبرای بانوان در حوزه مشاغل خانگی  که این مهم از سال گذشته آغاز و تا حدودی هم در این امر پیشرفت کرده ایم.

این مقام مسئول بزرگترین مشکل در مشاغل خانگی نداشتن دانش" بازاریابی و فروش و هوش هیجانی " عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکلات اواخر خردادماه سال جاری نمایشگاهی با حضور اساتید برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه