English

مسئولان وعده دادند:

بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه روی ریل سرعت یک ساله

با حضور استاندار کرمانشاه و مسئولین کشوری عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه کرمانشاه که از سال ۱۳۹۶ بنا به دلایلی متوقف مانده بود، آغاز شده و بر اساس وعده ها قرار است تا در کمتر از یک‌سال آینده شاهد بهسازی باند و افزایش پروازهای این فرودگاه باشیم.

بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه روی ریل سرعت یک ساله

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، استاندار و جمعی از مسئولین استان کرمانشاه همزمان با آغاز این طرح، بازدیدی از روند اجرایی و چند و چون بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه داشتند.

در ابتدای این بازدید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از جزئیات اجرای طرح بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه یاد کرد و با بیان اینکه این باند در وضعیت بسیار نامناسبی قرار داشت، گفت: از سال ۱۳۹۶ قرارداد عملیات بهسازی باند فرودگاه منعقد شد، اما به دلیل برخی مشکلات و ناهماهنگی‌هایی که در داخل استان وجود داشت، متوقف ماند.

حمیدرضا سیدی ادامه داد: سال گذشته با پیگیری‌های استاندار وقت، گره‌هایی که سر راه اجرای طرح وجود داشت مرتفع شد، اما پیمانکار قبلی با وجود جلسات متعددی که با وی برگزار کردیم حاضر به اجرای طرح نشد. از سوی دیگر چون از زمان قرارداد قبلی گذشته بود با گرفتن مشاور، قرارداد قبلی را به روز کردیم که برآورد مالی آن چند صد میلیارد تومان بود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: با توجه به رقم قابل توجه پروژه، در سفر استانی رئیس جمهور به کرمانشاه موضوع را مطرح کردیم و قرار شد اعتباری برای بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه تخصیص یابد که البته تاکنون رقمی پرداخت نشده است.

سیدی اعتبار قرارداد این طرح را ۴۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد که در عمل احتمال افزایش آن به ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان هم وجود دارد و گفت: بلحاظ اهمیتی که این طرح داشت، اعتبار و نقدینگی آن را پیش بینی کردیم و اکنون این طرح مشکل مالی ندارد.

وی از در نظر گرفتن تیم فنی و اجرایی مجرب برای این طرح یاد کرد و افزود: در این بخش نیز مشکلی وجود ندارد و حتی قرار شد کارگاه تولید آسفالت را نیز در محوطه پروژه راه‌اندازی کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه بنا داریم باند را به چند قسمت تقسیم کنیم تا کار به سرعت پیش برود، یادآور شد: با توجه به اینکه باند به طور کامل از بین رفته برای ما مقرون به صرفه بود که یک باند جدید موازی باند قبلی احداث کنیم، اما موانعی که در ابتدا و انتهای باند وجود داشت، مانع این کار شد.

سیدی ابراز امیدواری کرد با تیم فنی که برای پروژه بهسازی باند فرودگاه در نظر گرفته شده و تامین مالی آن، بتوان کار را در کوتاه‌ترین زمان جمع کرد و ادامه داد: برآورد مشاور برای اجرای طرح یکسال است، اما تلاش می‌کنیم کارهای اصلی باند ظرف شش ماه انجام شود و شش ما دیگر را به انجام سایر کارهای حاشیه‌ای اختصاص دهیم.

وی از اینکه فرودگاه کرمانشاه امسال  آماده ارائه خدمات به حجاج نبود ابراز تاسف کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در این مدت شرکت‌های هواپیمایی را نیز ترغیب کنیم که با استفاده از باند اضطراری فرودگاه، پروازهای خود را کم نکنند.

فرودگاه کرمانشاه

پروازهای عتبات عالیات در فرودگاه کرمانشاه را اندازی شود

استاندار کرمانشاه نیز در حاشیه این بازدید، خواستار تسریع در اجرای عملیات بهسازی باند فرودگاه شد و تقاضا کرد پروازهای داخلی و بین‌المللی این فرودگاه افزایش یابد.

محمدطیب صحرایی تاکید کرد: بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه را خواسته چند ساله مردم و پروژه‌ای بسیار مهم بوده که بدون دلایل منطقی و به دلیل کم کاری چند ساله به تاخیر افتاد و اکنون به عنوان یک مطالبه به حق عمومی باید با جدیت اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته اکنون موانع پیش روی اجرای این طرح برداشته شده و شاهد آغاز عملیات اجرایی بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه هستیم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه علاوه بر سرعت، کیفیت کار نیز اهمیت دارد، افزود: اکنون تقاضا داریم کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد و فرودگاه برای پروازهای مختلف داخلی و بین‌المللی آماده باشد.

صحرایی خواستار اجرای کار در چند قطعه با هدف پیشرفت سریع کار شد و تاکید کرد: حوزه معاونت عمرانی استانداری نیز به صورت هفتگی پیگیر کار و کمک به رفع موانع احتمالی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در زمان اجرای طرح تا جایی‌که ممکن است نباید پروازهای فرودگاه کرمانشاه کم شود، افزود: نیازمند پروازهای داخلی به مقاصد مختلف از جمله مشهد، عسلویه و ... و همچنین  پروازهای خارجی خصوصا به کشور همسایه عراق و به مقاصد سلیمانیه، بغداد و نجف با فواصل مناسب هستیم.

استاندار کرمانشاه گفت: رونق فرودگاه کرمانشاه و برقراری پروازهای داخلی و خارجی به اقتصاد و کسب و کارهای استان خدمت خواهد کرد.

 

پرواز هفتگی در فرودگاه کرمانشاه به ۵۰ می‌رسد

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه نیز اعتباری که در سفر رئیس جمهور برای بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه تصویب شده را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: چون این اعتبار هنوز تخصیص نداشته، منابع مالی مورد نیاز را از شرکت فرودگاه‌های کشور گرفتیم.

مجتبی بیاتی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح در کوتاهترین زمان، شاهد افزایش پرواز در فرودگاه کرمانشاه باشیم و گفت: در حال حاضر ۵۰ پرواز در هفته در فرودگاه کرمانشاه انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه