English

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان:

توسعه روز شهرستان لنجان نیازمند وجود افراد متخصص و کارآمد است

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان گفت: مشاغل خانگی و اقامتگاه‌های بوم گردی جز کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شوند و با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان لنجان می‌توان در مسیر کاهش مشکلات اقتصادی و اشتغال نسل جوان خصوصاً در روستاهای این شهرستان گام برداشت.

توسعه روز شهرستان لنجان نیازمند وجود افراد متخصص و کارآمد است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا ملک پور در حاشیه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی با هدف توانمندسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی حلقه مفقوده‌ای است که خلاء آن در شهرستان لنجان احساس می‌شود و حرکت در مسیر تحقق این مهم سبب ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت روستاییان، رونق اقتصادی روستاها و شهرهایی که در حوزه بوم‌گردی فعال هستند و در نهایت توسعه کمی و کیفی اینگونه مراکز خواهد شد.

وی چشم‌انداز صنعت بوم‌گردی و مشاغل خانگی را در شهرستان لنجان روشن دانست و افزود: مشاغل خانگی و اقامتگاه‌های بوم گردی جز کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شوند و با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان لنجان با پیوند ارتباطات مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان و دانشگاه آزاد واحد لنجان و همچنین علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه می‌توان در مسیر کاهش مشکلات اقتصادی و اشتغال نسل جوان خصوصاً در روستاهای این شهرستان گام برداشت.

ریس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان تصریح کرد: ارتقا توانمندی‌های نسل جوان برای تولید محصول با کیفیت و ایجاد انگیزه در این قشر مؤثر با هدف خود اشتغالی، خودکفایی و اشتغال مولد از مزایای آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای به‌شمار می‌آید و باید به این نکته کلیدی توجه داشت که کسب و کارهای کوچک مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و محلی راهکاری برای رونق تولید و کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه توسعه روز افزون شهرها و روستاهای شهرستان لنجان نیازمند وجود افراد متخصص و کارآمد است، ادامه داد: برای دست یافتن به توسعه پایدار اقتصادی باید ارائه آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز سنجی‌های منطقه‌ای و پتانسیل‌های موجود در آن منطقه آن انجام گیرد.

ملک‌پور عنوان کرد: مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در تلاش است تا ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی با ارائه مشاوره به‌گونه‌ای عمل کند که جوانان این شهرستان با نحوه کسب درآمد و دست یافتن به شغل مورد نظر خود حتی پس از دانش آموختگی به خوبی آشنا شوند.

فنی و حرفه ای لنجان.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه