موج
کدخبر : ۴۸۱۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481193
مدیرکل سابق فنی و حرفه ای استان قزوین:

برای استفاده از تکنولوژی روز باید زیرساختها را ایجاد کنیم

برای استفاده از تکنولوژی روز باید زیرساختها را ایجاد کنیم

مدیرکل سابق فنی و حرفه ای استان قزوین گفت:برای استفاده از تکنولوژی روز باید زیرساختها را ایجاد کنیم که طرح تاسیس شهرک مهارتی برای مشاغل آینده در این راستا ارائه شد که و در آستانه عقد تفاهم نامه هستیم و این شهرک را بعنوان بازیگر مستقل در زیست بوم فناوری کشور تعریف کرده ایم تا به نتیجه برسیم.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، در مراسمی با حضور رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، مازیار علوی رئیس حوزه ریاست و دبیر کمیته انتصابات سازمان فنی حرفه ای کشور، علی رحمانی معاون اقتصادی استانداری، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی که در سالن جهاد کشاورزی برگزار شد سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه ای قزوین معرفی شد.

حجت الاسلام عرب در این جلسه اظهارداشت: افزایش مهارت نیروی کار موجب کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات می شود و به مهار تورم هم کمک ‌می کند لذا باید این موضوع مورد توجه جدی همه مدیران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تقویت نیروی ماهر به افزایش اثربخشی و کارآمدی و بهره وری و رشد تولید کمک می کند و مهمترین رسالت ما افزایش مهارت آموزی برای همه گروهها و بخش های مختلف است.

عرب تصریح کرد: انقلاب صنعتی چهارم که آغاز شده اتکا به نیروی انسانی ماهر دارد و در دهه پیش رو ۷۱ میلیون شغل از دست رفته و ۸۷ میلیون نوع َشغل جدید وارد عرصه می شود که اگر برای آنها آموزش نبینیم متصرر خواهیم شد.

مدیرکل سابق فنی و حرفه ای استان قزوین یادآورشد: ۶۷ درصد دانش آموزان در مشاغلی وارد خواهند شد که هنوز بوجود نیامده است لذا باید برنامه های ما تقاضامحور باشد تا از سرعت تکنولوژی عقب نمانیم.

عرب افزود: برای استفاده از تکنولوژی روز باید زیرساختها را ایجاد کنیم که طرح تاسیس شهرک مهارتی برای مشاغل آینده در این راستا ارائه شد که و در آستانه عقد تفاهم نامه هستیم و این شهرک را بعنوان بازیگر مستقل در زیست بوم فناوری کشور تعریف کرده ایم تا به نتیجه برسیم.

وی گفت: سند راهبردی آموزش های فنی و حرفه ای در زیست بوم فناوری و نوآوری را تنظیم کردیم و باید با نگاه به آینده بتوانیم مشاغل آینده را امروز پیش بینندی کنیم.

عرب اظهارداشت: امروز آموزش ها متولیان متعددی دارد و هر دستگاه به صورت جزیره ای اقدام می کند لذا ما نیازمند سند مهارتی در استان هستیم تا متولیان هر کدام نقش خود را بدانند و به آن عمل کنند تا به نتیجه مناسب برسیم. 

این مدیر فنی اضافه کرد: اگر بخواهیم تقاضا محور حرکت کنیم باید نیازسنجی درستی داشته باشیم و در تنظیم سند مهارتی استان نیز لازم است نیازسنجی دقیقی صورت گیرد و ایجاد دپارتمان آموزش های مجازی در استان ضروری است.

وی بیان کرد: باید شش میلیارد دلار از محل آموزش مهارتی درآمد کسب کنیم که فعلا از آن محرومیم.

عرب در ادامه اظهارداشت: عملکرد آموزش فنی و حرفه ای در انرژی تجدید پذیر توانستیم یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی راه اندازی کنیم و به ۱۱۰۰ نفر آموزش داده شد و توسعه دفاتر مدیریت مهارتی در دانشگاهها مورد توجه جدی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: طرح «کهاد» برای دانشجویان با موفقیت انجام و زمینه آن مهیا شد تا یک دانشجو با یک رشته مهارتی آشنا شود و در این زمینه رشد ۱۵۰ درصدی داشتیم.

عرب گفت: طرح نخلستان هم برای فارغ التحصیلان دانشگاه اجرا شد و در رشته آی تی با کمک پارک علم و فنآوری در یک دوره ۶ ماهه دانشجویان را آموزش داده و اشتغالش را تضمین می کنیم.

وی اضافه کرد: در حوزه دانش آموزی رویدادهای مهمی برگزار شد و در آموزش روستایی برای شناسنامه دار کردن افراد ماهر و استاد کاران روستایی اقدام شد و در مسابقات مهارت در رشته کاشی کاری مقام اول و در رشته آشپزی و پیرایش دیپلم افتخار کسب کردیم.

عرب گفت: ارتقای مهارت کارگران ساختمانی با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر که در حال حاضر فقط ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر مهارت دارند و بیمه شده اند در اولویت بود و امیدواریم مدیریت جدید برنامه های نیمه تمام را تکمیل کند.

در ادامه علی طاهرخانی بعنوان سرپرست جدید آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین معرفی شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه