English

عضو شورای اسلامی شیراز مطرح کرد؛

استقبال از پیشنهادات دانشگاهیان برای حل مسائل

نائب رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز به تشریح وظایف و اختیارات کمیسیون هوشمند سازی پرداخت.

استقبال از پیشنهادات دانشگاهیان برای حل مسائل

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مهدی نصیری عضو شورای اسلامی شهر شیراز ​در «دومین کنفرانس بین‌المللی معماری و شهرسازی»اظهار کرد: استقبال از ارائه پیشنهادات به شهرداری در مورد برنامه‌ها و طرح‌های تشکیلاتی در بحث مدیریت شهری و بررسی پیشنهادات در زمینه هوشمندسازی و ارتقای سطح زندگی شهروندان در یک کلان‌شهر از وظایف مهم این کمیسیون به شمار می‌رود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر اساتید و دانشجویان برای حل یک مسأله در شهر شیراز پیشنهادی مطلوب با مطالعه‌های انجام شده آماده ارائه دارند، کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای شهر از آنان استقبال خواهد کرد.

او با اشاره به دیگر کاربردهای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر عنوان کرد: بعضا در کمیسیون‌های تخصصی شورا با توجه به نیازهایی که مدیران شهرداری عنوان می‌کنند، ممکن است شورا با بررسی و  سیاست‌گذاری دقیق‌تر به این نتیجه رسد که یک مصوبه یا قانون با منطق علمی تصویب کند، بنابراین در این زمینه دانشجویان و دانشگاهیان می‌توانند نقشی مؤثر داشته باشند.

معاون شهرداری شیراز

تأکید بر رویکرد مثبت مدیریت شهری در راستای بهره‌مندی از نظرات دانشگاهیان 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز گفت: در راستای بهبود کیفیت زندگی شهروندان و حل مسائل شهری از ظرفیت‌های مجامع دانشگاهی بهره می‌بریم.

هادی شه‌دوست شیرازی در «دومین کنفرانس بین‌المللی معماری و شهرسازی» که با هدف بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارهای علمی در زمینه مسائل شهری برگزار شد، اظهار کرد: حوزه‌های شهرسازی و حمل‌ونقل و ترافیک از بهم‌ پیوستگی مدونی برخوردار هستند و باید به موازات هم پیش رفته تا فرآیند زیست‌پذیری کلانشهرها تقویت شود.

او با آسیب شناسی یکی از مسائلی که در حوزه حمل‌ونقل وجود دارد، بیان کرد: در موارد عدیده‌ای شاهد بوده‌ایم که پروژه‌های عمرانی و تعریض معابر نتوانسته‌اند، گره‌های ترافیکی را حل کنند و این امر به دلایلی نظیر تعریف کاربری‌های ترافیک‌زا، احداث ساختمان‌های بلندمرتبه و ایجاد مسیرهای دسترسی‌ متعدد بوده است.

معاون شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش پیرامون این کنفرانس بین‌المللی گفت: در نشست‌های تخصصی صاحب‌نظران حوزه‌های حمل‌ونقل و ترافیک به همراه کارشناسان شهرسازی مطالب تخصصی خود را ارائه می‌کنند و بیشترین تاکید بر مباحث ۲۳ مقررات ملی و الزامات ترافیکی ساختمان‌ها است.

شه دوست با اشاره به این موضوع که عدم رعایت الزامات ترافیکی در طرح‌ها گریبان‌گیر کلان‌شهر شیراز شده است، بیان کرد: توسعه و توازن شهری با رویکرد مثبت دانشگاه امکان‌پذیر است و شهردار کلان‌شهر شیراز از سرمایه‌گذاری و حمایت مالی از طرح‌های فاخر عملیاتی دریغ نمی‌کند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با تأکید بر رویکرد مثبت مدیریت شهری در راستای بهره‌مندی از نظرات دانشگاهیان گفت: از مراجع علمی برای همکاری و ارائه مقالات تخصصی استقبال می‌کنیم و انتظار می‌رود با گردآوری داده‌های کاربردی به راه‌حل‌هایی برای چالش‌های شهری دست یابیم.

او در بخش پایانی سخنانش گفت: یکی از معضلاتی که محافل علمی و آموزش عالی با آن روبرو هستند، به خلاء پایان‌نامه‌های کاربردی باز می‌گردد، به همین دلیل باید فاصله میان بخش‌های دانشگاهی و اجرایی از میان برداشته شود.

محمدمحسن مشکسار رئیس این کنفرانس نیز با تقدیر از عوامل و مدعوین این کنفرانس اظهار کرد: ۲۳۰ مقاله به این کنفرانس ارسال شده که ۱۷۳ مقاله توسط هیئت داوران پذیرفته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه