موج
کدخبر : ۴۷۵۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-475469
دادستان مرکز فارس:

حفظ کاربری اراضی زراعی فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری‌هاست

حفظ کاربری اراضی زراعی فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری‌هاست

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها را فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری موج فارس به نقل از دادگستری فارس، سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: هرگونه اقدام که مانع از تداوم تولید و بهره برداری و استمرار کشاورزی شود از مصادیق تغییرکاربری غیرمجاز تلقی خواهد شد.

او با بیان این مطلب تأکید کرد: تاکنون در خصوص باغشهر‌ها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز کشور، تصمیمی مغایر با مفاد این قانون از طرف قانونگذار اتخاذ نشده است.

بحرینی گفت: با توجه به عدم تغییر یا اصلاح مقررات مربوطه هر اقدام و مصوبه استانی در خصوص مجموعه‌های باغشهری فاقد وجاهت قانونی است، چرا که قانونگذار در تبصره (۲) ماده سه قانون حفظ کاربری، هرگونه مجوز صادره در خصوص تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی را ابطال کرده و بر تعقیب قضایی هریک از کارکنان دولت و نهاد‌ها که در اجرای قانون مزبور به تشخیص دادگاه صالحه تخطی کرده باشند، تصریح کرده است.

دادستان مرکز استان فارس هشدار داد: چنانچه دستگاه‌های متولی صیانت از اراضی ملی و کشاورزی در انجام وظایف قانونی اهمال یا کوتاهی کنند از مصادیق ترک فعل بوده و مطابق با دستورالعمل ریاست قوه قضائیه پیرامون " نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن" توسط دادستانی مرکز استان مورد پیگیری و تعقیب ویژه قرار خواهند گرفت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه