English

لایحه بودجه ۲۱۱هزار میلیارد ریالی شهرداری شیراز تقدیم شورای اسلامی شهر شد

شهردار شیراز در یک‌صد و یکمین جلسه فوق‌العاده علنی شورای اسلامی شهر، لایحه بودجه ۲۱۱ هزار میلیارد ریالی معادل ۲۱ هزار و یک‌صد میلیارد تومانی سال ۱۴۰۲ شهرداری را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرد.

لایحه بودجه ۲۱۱هزار میلیارد ریالی شهرداری شیراز تقدیم شورای اسلامی شهر شد

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدحسن اسدی در یک‌صد و یکمین جلسه فوق‌العاده علنی شورای اسلامی شهر، لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرد.

شهردار شیراز در صحن علنی با بیان اینکه هرسال باید لایحه بودجه حداکثر تا ۳۰ دی‌ماه تقدیم شورای اسلامی شهر شود، اظهار کرد: امسال بر اساس تغییرات ایجادشده و حَسَب تعریف ردیف‌های خاص توسط وزارت کشور و استمهال ۱۵ روزه به‌کل شهرداری‌های کشور، شهرداری‌ها مجاز شدند تا ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری، بودجه سال آینده را تقدیم کنند.

او گفت: علی‌رغم اینکه لایحه بودجه در۳۰ دی‌ماه آماده بود؛ اما به دلیل موعدی که به‌طور قانونی وزارت کشور در اختیار شهرداری‌ها گذاشت، توجه بیشتری برای تهیه آن انجام شد.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با بیان اینکه بودجه مصوب سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۵هزار و ۳۸۵ هزار میلیارد تومان بود، عنوان کرد: بودجه سال ۱۴۰۲، ۲۱۱ هزار میلیارد ریال معادل ۲۱ هزار و یک‌صد میلیارد تومان است.

به گفته اسدی؛ این بودجه در ردیف ساختمانی به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده و در درآمدهای پایدار به ۳ هزار و۲۵۰ میلیارد تومان رسیده‌ایم.

او افزود: وام و تسهیلات بانکی از هزار میلیارد تومان در بودجه متمم به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ رسیده است و در لایحه بودجه سال آینده شاهد افزایش ۵٠ درصدی بودجه عمرانی کلان‌شهر شیراز خواهیم بود.  

شهردار شیراز گفت: انتشار و فروش اوراق مشارکت نیز ۲ هزار میلیارد تومان در بودجه سال آتی  پیش‌بینی شده است.

او اظهار کرد: در بودجه جاری نیز شاهد افزایش ۲۰ درصدی هستیم که در این بخش بودجه ۳هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی لایحه متمم به ۴ هزار و۱۴۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۲رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه