موج
کدخبر : ۴۵۴۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-454462

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد؛

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از تمدید طرح شناورسازی ساعات اداری کارکنان تا پایان آذرماه با هدف کاهش ترافیک در ساعات اوج شلوغی خیابان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین حق‌شناس با اعلام این خبر گفت: در مهرماه امسال همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها پس از دو سال تعطیلی دوران شیوع کرونا، شاهد افزایش تقاضای سفرهای درون شهری بودیم که استفاده بیشتر از خودروی شخصی و استفاده کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی را به دنبال داشت.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که در مهرماه امسال نسبت به مهرماه ۱۳۹۸ حدود ۲۵ درصد مجموع مسافران حمل و نقل عمومی کاهش یافته است.

تأمین سرویس مدرسه برای حدود ۵۸ هزار دانش‌آموز

‌‎معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه امسال سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان تلاش مضاعفی را برای جذب سرویس مدرسه انجام داد، اظهار کرد: به درخواست نزدیک به ۹۰ درصد متقاضیان پاسخ داده شده و برای حدود ۵۸ هزار دانش‌آموز سرویس تهیه شده است، اما همچنان حدود ۱۰ درصد افراد متقاضی سرویس ندارند که این تعداد دانش‌آموز با ۵۶۰۰ خودرو جابه‌جا می‌شوند.

او با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد خودروهای حمل‌ونقل دانش‌آموزی تأمین دو سرویس مدرسه را بر عهده دارند، گفت: اگر امسال بازگشایی مدارس با ساعات شناور انجام نشده بود، دانش‌آموزان کمتری می‌توانستند با سرویسهای مدرسه جابه‌جا شوند.

حق‌شناس با اشاره به اینکه یکی از راهکارها برای پاسخگویی به نیاز آن دسته از همشهریان که موفق به دریافت سرویس مدرسه برای دانش‌آموز خود نشده‌اند، طرح شناورسازی ساعات اداری کارکنان بود، گفت: این طرح از طرفی با هدف توزیع سفر در ساعت پیک ترافیک و از طرف دیگر برای والدین کارمندی که موفق به گرفتن سرویس برای دانش‌آموز خود نشدند، پیشنهاد شد.

او خاطرنشان کرد: نتیجه اجرای طرح شناورسازی در مهرماه مطلوب بود و هدف توزیع سفر در ساعت پیک را برآورده کرد، به‌گونه‌ای که قله اوج ترافیک خودروها و مسافران حمل و نقل همگانی ۱۵ درصد کاهش یافت و در مقابل هر دوره اوج ترافیک (صبح، ظهر و عصر) نیم‌ساعت افزایش یافت که این توزیع ترافیک باعث روان شدن بیشتر ترافیک و افزایش ظرفیت خدمات اتوبوس و مترو شد.

به گفته معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان، مطابق با یک نظرسنجی که توسط شهرداری اصفهان صورت گرفته است، حدود ۳۳ درصد از اولیای دانش‌آموزان با شغل کارمند از این طرح استفاده کرده‌اند و بیش از ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خواستار ادامه طرح شناورسازی بودند.

حق‌شناس گفت: پس از بررسی جوانب مختلف طرح شناورسازی ساعات اداری کارکنان دستگاه‌های اجرایی و ارائه نتایج آن در شورای ترافیک استان اصفهان، مقرر شد این طرح مشابه شهر تهران تا پایان آذرماه تمدید شود.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان در بلندمدت، توسعه زیرساخت‌ها و خدمات و مطلوبیت حمل و نقل همگانی و تأمین تعداد بیشتر سرویس مدارس در سال‌های آینده را در دستور کار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها