English

رکورد مصرف برق در خوزستان بار دیگر شکسته شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه روند افزایش مصرف برق در این استان همچنان سیر صعودی دارد گفت: رقم جدید اوج مصرف برق هشت هزار و ۷۰۸ مگاوات در شبکه تحت نظارت این شرکت به ثبت رسید.

رکورد مصرف برق در خوزستان بار دیگر شکسته شد

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود دشت‌بزرگ اظهار داشت: سه‌شنبه ۲۸ تیرماه پیک مصرف برق در شبکه خوزستان به عدد هشت هزار و ۷۰۸ مگاوات رسید و از پیک مصرف هشت هزار و ۶۲۷ مگاواتی که یکشنبه ۲۶ تیرماه به ثبت رسیده بود عبور کرد.

وی افزود: این میزان افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد بیش از هشت درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر از آن به همراه رطوبت هوا و ماندگاری آن از شروع هفته جاری باعث شده میزان مصرف برق در این استان افزایشی شود و شبکه در شرایط پربار قرار گیرد.

دشت‌بزرگ با درخواست از مشترکان برای کاهش مصرف برق برای حفظ پایدای شبکه برق، بیان کرد: شبکه برق چند روز متوالی است که در دمای بالای ۵۰ درجه در نهایت پرباری بوده که اگر مدیریت و کاهشی نشود، باعث می‌شود عمر تجهیزات کوتاه و حوادث ناخواسته و خاموشی در شبکه رخ دهد.

وی با بیان اینکه صنعت برق همه تلاش خود را بکار گرفته تا شبکه در پایداری کامل باشد و حوادث ناخواسته ناشی از پرباری و گرما در کمترین زمان ممکن برطرف ‌شود گفت: راه حفظ پایداری شبکه برق از مدیریت مصرف می‌گذرد و مشترکان با کاهش ۱۰ درصدی مصرف خود می‌توانند مانع خاموشی شوند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: در این شرایط که توده هوای گرم ماندگار شده، لزوم صرفه‌جویی مصرف برق بیشتر از قبل احساس می‌ شود.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسوولیت تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه