موج
کدخبر : ۴۳۸۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-438775

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : فعالیت ها در حوزه های مختلف آموزش و پرورش استان با پیوست توجه به امر اقامه نماز نماز انجام شود.استان فارس، میزبان اجلاسیه کشوری نماز در سال تحصیلی جدید می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس ،محمدخلیل عسکری در جلسه هیئت اندیشه ورز نماز اداره گفت: باید در قدم  اول، بستر اقامه ی نماز را در مدارس فراهم کنیم چراکه توجه به نماز ماموریت اصلی مان می باشد.

عسکری بااشاره به عبارت (اَخلِصِّ العَمَل) گفت: مروجین نماز باید ابتدا خودشان عامل به اقامه نماز باشند و اخلاصشان را بالا ببرند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به سه حوزه محوری دانش آموزان، معلمان و اولیا که مخاطب فعالیت های آموزش و پرورش می باشد گفت: باید مساله ی توجه به اهمیت و اقامه ی نماز در تمام برنامه های حوزه های مختلف سال آینده  وجود داشته باشد.

عسکری گفت: کنار هم قرار گرفتن ظرفیت های مختلف دستگاه ها در امر ترویج و توجه به اقامه نماز می تواند در نهادینه کردن این امر مهم در جامعه تاثیرگذار باشد.

وی خاطر نشان کرد: در فعالیت ها سن، جنسیت و مقاطع تحصیلی دانش آموزان در نظرگرفته و متناسب با آن برنامه ریزی ها انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:هیچ نمازخانه ای تغییر کاربری داده نشود و برای رفع کمبودهای فضای آموزشی از اتاق هایی بجز نمازخانه ها استفاده شود.

عسکری خاطرنشان کرد: نمازخانه ها با حمایت نوسازی و مجمع خیرین مبتنی بر چهارچوب مشخص شده، تجهیز شوند.

وی ضمن توجه به ترویج و اهمیت اقامه نماز گفت: ایجاد طرح و پروژه ای در این راستا با بهره گیری از فعالیت ها و قالبهای مختلف طراحی شود.

عسکری تاکید کرد:  در پروژه ی مهر، جشنواره ها، مسابقات و... توجه به اهمیت و اقامه نماز بعنوان یک اصل قرار گرفته شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: تعداد ۳هزار و هفتصد و پنجاه و هفت نمازخانه در مدارس استان فارس وجود دارد که تعداد ۲هزار و ششصد و هشتاد و شش نمازخانه مستقل و مابقی بصورت کلاسی می باشد.

علیرضا شادباش ضمن اشاره به مشخص شدن وضعیت کلی نمازخانه ها جهت تجهیز و اصلاح آن ها خاطر نشان کرد: نمونه برگ الکترونیکی طراحی شده که در اختیار مسئولین آموزش و پرورش مناطق برای تکمیل اطلاعات نمازخانه ها قرار داده می شود.

وی گفت: جلسه ی شورای نماز هیات اندیشه ورز نماز آموزش و پرورش فارس با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و اعضای شورای معاونین اداره کل، قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و دیگر اعضای این شورا با موضوع چگونگی توسعه نمازخانه ها و بررسی شیوه های جذب و دعوت دانش اموزان به نماز برگزار شد که در آن سایر اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها