موج
کدخبر : ۴۰۹۷۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409713

شهردار بندرعباس گفت: برای کنترل شیوع پشه آئدس خدمات شهری شهرداری بندرعباس پاکسازی و نظافت تمام نقاط شهر را با سرعت، دقت و وسواس بیشتری انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس اظهار داشت: پس از برگزاری جلسه بررسی وضعیت پیرامون پشه آئدس در فرمانداری بندر عباس و حضور معاونت خدمات شهری شهرداری در این جلسه با توجه به مسئولیت های، محوله  اقدامات پیشگیرانه شهرداری بندرعباس در مناطق چهار گانه با برنامه ریزی منظم و در وضعیت فوری پیگیری در دست اقدام است.
نوبانی عنوان کرد: با توجه به اینکه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مناطقی از شهر بندر عباس را که بیشتر پشه آئدس در آن مشاهده شده اعلام کرده برنامه پاکسازی و تنظیف نقاط مختلف با نظم و انضباط بیشتری در حال پیگیری و انجام است.خورها، جوی های آب، کانالهای فاضلاب،کانالهای دفع آب‌های سطحی، محل دپوی نخاله و زباله، در همه مناطق و محلات و نواحی در حال پاکسازی است.
وی ابراز داشت: بوستان شهید پَروَر فرودگاه قدیم جنب شهرداری منطقه سه روبروی بیمارستان شهید محمدی کنار پارک دباغیان و کنار مهمانسرای بانک کشاورزی، سیدمظفر، سجادیه بلوار امام حسین(ع)، بهشت بندر و کوی ۲۲بهمن از نقاطی هستند که روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اعلام نموده که پشه آئدس بیشتر مشاهده شده است.
شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: همه سازمانها و ارگانها در قبال جان مردم مسئول هستند و موقعیت فعلی یک وضعیت در آستانه بحران است و باید همه دستگاهها همکاری و همراهی کنند تا جان مردم به خطر نیفتد.
مهدی نوبانی تأکید کرد: همه مکان‌های شناسایی شده پاکسازی شده  است و در  مناطق با هماهنگی خدمات شهری در هر منطقه به طور روزانه نظافت و پاکسازی نقاطی که امکان وجود و تخم ریزی پشه آئدس باشد مرتب انجام می شود.
وی گفت: هر سازمانی بنا بر وظیفه و ظرفیت خود در مواقع بحرانی ورود می کند و قطعا شهرداری از همه ظرفیت های خود از زمان اعلام وضعیت فوق العاده استفاده کرده و با تمام توان در صحنه حضور داشته است.
شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مناطق چهارگانه آماده باش و در حال انجام وظایف محوله پیرامون وضعیت شیوع پشه آئدس در سطح شهر هستند و در حال حاضر نظافت  شهر از هر مساله ای مهم تر است و تمام نقاط بخصوص محل های جمع شدن آب‌های سطحی و فاضلاب و زباله و خور ها به سرعت  باید به شکل روزانه پاکسازی شوند و برای این امر در هر منطقه و ناحیه بازدیدهای روزانه توسط خدمات شهری انجام می شود و اقدامات فوری در دستور کار بوده است.
نوبانی تصریح کرد: طبق اعلام نظر حشره شناسان این حشره در مجاورت با آب تخلیه کولرهای گازی، بشقاب‌ها و ظروف زیر گلدان‌ها و محل‌های مرطوب و آب‌های مانده زندگی و کنند.
وی در پایان بیان داشت: شهروندان می توانند هر نقطه از شهر که وضعیت مطلوبی ندارد و فاضلاب و جوی آب و کانال دفع آب‌های سطحی پاکسازی نشده یا محل دپوی زباله و نخاله بوده را به سامانه ١٣٧گزارش دهند تا همکاران جهت پاکسازی و نظافت به محل مورد نظر اعزام شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها